Kontrowersyjny temat: zmiana płci

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 16:00
Bruce Jenner, ojczym Kim Kardashian, ostatnio pokazał się publicznie po zmianie płci jako Caitlyn. Temat wciąż budzi sporą sensację.
Bruce Jenner, ojczym Kim Kardashian, ostatnio pokazał się publicznie po zmianie płci jako Caitlyn. Nowojorskie tabloidy szeroko skomentowały ten temat
Bruce Jenner, ojczym Kim Kardashian, ostatnio pokazał się publicznie po zmianie płci jako Caitlyn. Nowojorskie tabloidy szeroko skomentowały ten tematFoto: PAP/Richard B. Levine

Problem dotyczy osób transseksualnych, czyli takich, których płeć biologiczna jest inna, niż płeć psychiczna. Coraz więcej osób publicznie przyznaje się do tego, że przeszły operację, a zmiana płci przestaje być tematem tabu, chociaż w niektórych środowiskach wciąż wywołuje emocje.

Czy już niedługo zjawisko to będzie powszechnie akceptowane? Co na ten temat sądzą młodzi Polacy i z jakimi konsekwencjami społecznymi muszą się liczyć osoby po zmianie płci? O tym porozmawiamy w najbliższej audycji.

***

Na "Się mówi" zapraszamy we wtorek (7.07) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

mg/kd

Czytaj także

Temat tabu: seks nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:00
Młodzi ludzie wciąż mało wiedzą o seksualności, a efektem braku edukacji nierzadko bywa niechciana ciąża. Wokół seksu narosło mnóstwo stereotypów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jak zacząć żyć "eko"?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 15:33
- Dzień Ziemi skłania do refleksji nad swoim życiem. Ekoświadomość warto też zaszczepiać dzieciom od najmłodszych lat - mówi dziennikarka i ekolog Karolina Domagalska.
rozwiń zwiń