Studia z logistyki - czy gwarantują pracę?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 17:47
Osoby zajmujące się logistyką zarządzają przepływem produktów z miejsca pochodzenia do konsumenta. My sprawdzamy, czy taka praca się opłaca.
Audio
  • Prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska o tym, na czym polega logistyka i dlaczego warto ją studiować (Się mówi/Czwórka)
Pomiędzy poszczególnymi kontynentami towary transportowane są drogą morską lub powietrzną. Na zdjęciu kontenerowiec w porcie w Los Angeles
Pomiędzy poszczególnymi kontynentami towary transportowane są drogą morską lub powietrzną. Na zdjęciu kontenerowiec w porcie w Los AngelesFoto: Glow Images/East News

Zanim kawa z Afryki czy komputer z Azji trafią do naszych rąk, muszą przebyć daleką drogę. W dobie globalizacji i ciągłego przepływu towarów na całym świecie, specjalista ds. logistyki to pożądany zawód.

- Logistyka to tak szeroki obszar, że odnajdą się tu i ci, którzy mają zdolności matematyczno-techniczne, i ci, którzy wolą przedmioty humanistyczne. Ja jestem po studiach humanistycznych, bo logistyka to także umiejętności komunikowania się i myślenie strategiczne - mówi prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji przy Uczelni Łazarskiego.

W audycji wyjaśniamy też, czym jest logistyka międzyplanetarna i przyglądamy się nowym technologiom, które "śledzą" zachowania klientów i zbierają informacje o tym, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem w sklepach.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska (dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji przy Uczelni Łazarskiego)

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/kd

Czytaj także

Statysta - pomysł na dodatkową pracę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 12:00
Telewizja Polska kręci właśnie serial o przedwojennym aktorze Eugeniuszu Bodo. My zaglądamy na plan i sprawdzamy, jak wygląda praca statystów i ile można przy tym zarobić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zatrudnię superpracownika". Jak szukają nas pracodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 18:32
Dziwnie pytania, które padają podczas rozmów kwalifikacyjnych, testy psychologiczne i prośby, których nie sposób spełnić - jak testują nas przyszli szefowie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
rozwiń zwiń