Światowy Dzień Słuchu. Zadbaj, zanim stracisz!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 17:00
Lubisz muzykę, słuchasz jej głośno i na słabych słuchawkach? Uważaj, być może już wkrótce wcale nie będziesz mógł się nią cieszyć.
Audio
  • Jak dbać o słuch? Rozmowa z audiologiem Adamem Pabisiem i wokalistą Grzegorz Wilk (Się mówi/Czwórka)
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

Z badań wynika, że aż trzy czwarte Polaków cierpi na zaburzenia słuchu. - Zwykło się przyjmować, że najwięcej problemów związanych z ubytkiem słuchu wiąże się z głośną muzyką i z chodzeniem na koncerty, ale często sam stan naszego organizmu ma wpływ na to, jak słyszymy - wyjaśnia audiolog, neurobiolog oraz protetyk słuchu Adam Pabiś i dodaje, że osoby chore na cukrzycę borykają się z takimi problemami. Słabszy słuch to także dolegliwość, która dotyka głównie kobiet, a nie mężczyzn.

Niedosłyszący wokalista Grzegorz Wilk opowiada o tym, czy osoby z ubytkiem słuchu napotykają wiele niedogodności w życiu codziennym, a nasz ekspert podpowiada, jak dobrać dla siebie odpowiednie słuchawki. 

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Grzegorz Wilk (niedosłyszący wokalista, ambasador Narodowego Testu Słuchu 2015), Adam Pabiś (twórca nowatorskiej metody leczenia szumów usznych)

Data emisji: 3.03.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/mp

Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń

Czytaj także

O.S.T.R.: wiem, że nie żyję tylko dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Czuję się bardzo dobrze i kiedy wstaję rano wreszcie nic mnie nie boli - opowiada O.S.T.R. Najnowsza i najbardziej osobista płyta rapera pt. "Życie po śmierci" opowiada m. in. o zmaganiach z chorobą.
rozwiń zwiń