X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Trebunia-Tutka: muzyka góralska i reggae służą do tańca

W 1993 roku ukazała się płyta "Higher Heights", którą Trebunie-Tutki nagrali z legendarnym zespołem Twinkle Brothers. - Kiedy poznałem repertuar tej grupy zdałem sobie sprawę, że to jest muzyka transowa. I że tak jak nasza, służy do tańca - opowiada Krzysztof Trebunia-Tutka.
Krzysztof Trebunia-Tutka i Maken
Krzysztof Trebunia-Tutka i MakenFoto: Czwórka/Maken
O Audycji
Tytuł Krzysztof Trebunia-Tutka: muzyka góralska i reggae służą do tańca
Opis

- To był pomysł Włodzimierza Kleszcza, producenta, dziennikarza, znawcy muzyki panafrykańskiej i wizjonera. Zobaczył nas na festiwalu w Kazimierzu i napisał do list, w którym próbował namówił nas na spotkanie z Twinkle Brothers - wspomina założyciel i lider zespołu Trebunie-Tutki. - Tato na początku kazał mi odpisać, że w jest lato i są sianokosy. I to był taktyczny unik, bo u nas już od trzech pokoleń sianokosów nie ma - dodaje.

Jak górale zareagowali na muzykę karaibską? Co wydarzyło się w Londynie? Czy krążek "Higher Heights" zmienił życie członków góralskiej kapeli? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Krzysztof Trebunia-Tutka (założyciel i lider zespołu Trebunie-Tutki)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 22.04

kul/ac

Playlista
Tagi

Playlista