Agnieszka Białoń i dancehall - jej miejsce w tanecznym świecie

- Gdy odkryłam dancehall wiedziałam, że to jest to, w czym chcę się dalej rozwijać - mówi Agnieszka Białoń, obecna mistrzyni Europy w tańcu dancehall, która dziś reprezentuje Polskę w jamajskich konkursach tańca. 
Agnieszka Białoń
Agnieszka BiałońFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Agnieszka Białoń i dancehall - jej miejsce w tanecznym świecie
Opis

- Moja przygoda z tańcem dancehall zaczęła się jakieś 10 lat temu, od tego że trafiłam na pierwsze zajecia do Uli "Afro" Fryc - mówi gość Makena. - To była moja pierwsza styczność z dancehallem. Potem zaczęłam chodzić regularnie, jeździć na warsztaty. W 2012 roku pierwszy raz pojechałam na Jamajkę - opowiada. 

Agnieszka Białoń i Maken fot. Czwórka

Agnieszka Białoń i Maken fot. Czwórka

Agnieszka Białoń przyznaje, że wcześniej też szukała swojego miejsca w tanecznym świecie. Wiele tańców jej się podobało, ale nie umiała się zdecydować. W Czwórce opowiada o tajemnicach tego tańca, o jamajskiej kulturze, która jest w nim obecna. Zdradza, kto jest Bobem Marleyem dancehallu i przytacza jego tragiczną historię. Czwórkowy gość dzieli się też wrażeniami z konkursów tanecznych, opowiada jakie kryteria ma jury i przed jakimi wyzwaniami stawia tancerzy. A co z dancehallem mają wspólnego osioł, ogień i węże? O tym w rozmowie ze "Strefy Dread". 


Agnieszka Białoń fot. Czwórka Agnieszka Białoń fot. Czwórka

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 25.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Agnieszka Białoń (Dancehall Queen Aga)

Data emisji: 25.03.2018

Godzina emisji: 22.01

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista