Madmajk z singlem "Pośpiech". "Czasem trzeba zwolnić tempo"

To była pierwsza od 13 lat "Strefa Dread" stworzona przez Makena w domu. Ale działo się bardzo wiele. W audycji zaprosiliśmy m.in. na rozmowę z Madmajkiem, artystą mieszkającym dziś w Nottingham i premierę jego singla "Pośpiech".
Maken i Madmajk podczas rozmowy
Maken i Madmajk podczas rozmowyFoto: Screen Skype
O Audycji

Nowy singiel Madmajka, "Pośpiech" to utwór, który - paradoksalnie, choć zupełnie przypadkowo, pasuje do trudnych czasów pandemii. - To prawda, choć oczywiście, gdy go pisałem, nie było to moje założenie. Po prostu uważam, że czasem trzeba zwolnić, porzucić na chwilę konsumpcjonizm, w którym tkwimy. Zastanowić się, czy życie w takim pędzie ma sens. To moja życiowa filozofia - tłumaczył muzyk. Jak podkreślał, choć stworzył ten utwór, w cale nie czuje się "prorokiem". - To zbieg okoliczności, że ten trudny okres i moja premiera zbiegły się w czasie. Od zawsze uważałem, że warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w głąb siebie - tłumaczył Madmajk w rozmowie z Makenem. 

Maciej Malicki, znany jako Madmajk opowiadał też o procesie twórczym i o tym, jak powstają jego utwory. - Taka muzyka była we mnie od zawsze. Ale w tej stylistyce działam od ponad roku. Pośpiech jest owocem tej mojej muzycznej miłości - mówił Madmajk.

W rozmowie z Makenem opowiadał też o tym, jak wygląda życie w czasach pandemii na Wyspach. - Ważne, by pamiętać, że wszyscy jesteśmy tak naprawdę ze sobą połączeni, żyjemy przecież w jednym świecie, i oddychamy tym samym powietrzem - mówił wokalistka. 

W programie wybrzmiało też dużo dobrej regge'owej muzyki. POSŁUCHAJ NAGRANIA DRUGIEJ CZĘŚCI PROGRAMU >>>

To było wyjątkowe wydanie audycji. Jej gospodarz, Mirosław "Maken" Dzięciołowski, tak zapowiadał ten program. 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Maciej Malicki (Madmajk)

Data emisji: 24.03.2020

Godzina emisji: 22.15

kd

Playlista