Erasmus do kwadratu - podwójna frajda

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 18:00
Udział w Erasmusie Plus to niejednorazowa przygoda. Jak się okazuje, na ten unijny program można wyjechać więcej niż raz
Studia za granicą to też głębokie kulturowe doświadczenie
Studia za granicą to też głębokie kulturowe doświadczenieFoto: Glow Images/East News

Za pierwszym razem poleciała na studia do Lizbony, za drugim wybrała się na semestr do Lublany. Pierwszy wyjazd - szalone imprezy, drugi - nauka i zwiedzanie. Zaledwie parę dni po powrocie, z posteramusową "depresją" pojawi się w naszym studiu Justyna Tylczyńska. Porówna studia w Portugalii i w rzadko wybieranej przez studentów Słowenii.

Pojawią się też opinie studentów spoza Europy o studiowaniu na "starym kontynencie". Poruszymy m.in temat budżetu studentów, standardu akademików i uznawalności akademickiej.

***

Na audycję "Studenci w świat wzięci" zapraszamy we wtorek (3.03) w godz. 19.00-20.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Kornet.

(kul/kd)

Czytaj także

Program Erasmus Plus. Jak dostać się na zagraniczne studia?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:37
Ogólnopolski Dzień Erasmusa przypada 25 listopada. Jak ten program pomaga polskim studentom zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe na zagranicznych uczelniach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy studenci za granicą. Problem goni problem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 10:00
Przedmioty, których nie ma, pokoje bez okien i konieczność zarabiania - na zagranicznych uczelniach młodzi Polacy dostają prawdziwą szkołę życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Czechach? Czysta przyjemność!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 09:50
"Czeski film" oznacza, że nikt nic nie wie. Tymczasem nasi południowi sąsiedzi doskonale zdają sobie sprawę, że mieszkają w fajnym kraju. - Każdy, kto chce odpocząć od narzekania, powinien jechać tam na studia - przekonuje Łukasz Pietrzyk.
rozwiń zwiń