Perełki w sieci i ciuchy "z drugiej ręki" - co słychać w internecie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 10:06
W niedzielne przedpołudnie zajrzymy do internetu w poszukiwaniu ciekawostek, ale wybierzemy się też w rajd po sklepach typu "second hand".
Handel stacjonarny wzmocni swój udział na rynku - przewidują eksperci.
Handel stacjonarny wzmocni swój udział na rynku - przewidują eksperci.Foto: shutterstock.com/Paolo Paradiso

Program rozpoczniemy od przeglądu najważniejszych wydarzeń w sieci. Jak co tydzień zajrzymy do internetu i sprawdzimy, co słychać w mediach społecznościowych i nie tylko. Gościem Czwórki będzie Krzysztof Rojek z Antyweb.pl.

W tej części programu w studiu Czwórki pojawi się także dziennikarz muzyczny, producent i DJ Norbert "Bert" Borzym. Dowiemy się, które festiwale muzyczne warto będzie odwiedzić tego lata i sprawdzimy, kogo będzie można usłyszeć na scenach tych wydarzeń. 

W audycji gościem będzie także Mateusz Leszczyński, youtuber i bloger, którego pasją są second handy. Znajduje modowe i ubraniowe perełki w lumpeksach i pokazuje je na swoich kanałach w sieci. Mateusz Leszczyński zaczynał od wyszukiwania ubrań w second handach. Po jakimś czasie przekształciło się to w pasję i pomysł na biznes. Na Instagramie śledzi go ponad 85 tysięcy osób, a jego filmiki na TikToku biją rekordy popularności. W Internecie znany jako Lumpfinds, a jego opis w sieci jest krótki i konkretny: "Jestem Mati i chodzę po lumpach".

W niedzielne przedpołudnie Mateusz Leszczyński opowie w Czwórce m.in. o tym, jak zaczęła się jego przygoda z lumpeksami. Dowiemy się także, co uważa za swoje najciekawsze odkrycie. Gość w naszym studiu być może zdradzi nam także swoją strategię - taktykę poszukiwania prawdziwych skarbów w sklepach "z drugiej ręki". 

Sprawdź także:

***

Na "Tędy po trendy" - w niedzielę (05.05) o godz. 9.05 - zaprasza Mateusz Kulik.

kul

Czytaj także

Programy stypendialne - jak studenci dbają o przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 12:40
W programie zaprosimy m.in. na rozmowę dotyczącą programów stypendialnych, przeznaczonych dla najlepszych studentów, ale także ambitnych maturzystów.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczeństwo w sieci. "Modne aplikacje mogą wyłudzać dane"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 12:04
- Jedną z podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, jest to, by nie klikać w podejrzane linki albo wiadomości, przesyłane do nas przez nieznane osoby. W praktyce zdarza nam się to robić - mówi Tomasz Bołcun z ClickMeeting.
rozwiń zwiń