"Regreci" i "lajfhakerzy" - jak widzą świat młodzi ludzie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:08
Okazuje się, że młodych ludzi podzielić można na grupy. Są "ziomki", "domisie", "regreci", "lajfhakerzy" i "hipsterzy". Kto jest kim w tym świecie?
Audio
  • Świat według młodych ludzi - jak go widzą i co jest dla nich najważniejsze? (Audycja nr 1/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Greyerbaby

Badacze podzielili młodych ludzi do 25. roku życia na grupy ze względu na mechanizmy, które determinują ich zachowania. Badano, jak patrzą na świat, jakie mają pasję i marzenia. okazało się, że "ziomki" to największa, stanowiąca aż 30 proc. młodych, grupa, której reprezentantom przyświeca jeden życiowy cel - wyglądać modnie. - Ich credo to "YOLO", czyli "you only live once". Dla starszych pokoleń to "carpe diem". Chodzi o to, by chwytać życie, żyć tu i teraz, uciekać od dorosłości i obowiązków - opowiadała Anna Maria Szutowicz, liderka projektu Świat Młodych.

W kim są pozostałe grupy młodych Polaków? Za co "domisie" najbardziej cenią spokój rodzinnego ogniska i dlaczego poczucie własnej wartości lajfhakerów "sięga księżyca"? To ekspertka także tłumaczyła w rozmowie z Czwórką.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 8.10

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Miller. Jak skutecznie zniszczyć swój związek?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 09:39
- Kryzysy w związkach są niezbędne, nie ma możliwości, żeby ich nie było - przekonywała w rozmowie z Czwórką Katarzyna Miller, autorka książki "Kup Kochance męża kwiaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

40-lecie Czwórki. Powrót do przyjaźni z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 09:47
Radiowa Czwórka skończyła 40 lat. Z tej okazji przekopaliśmy dla Was archiwa, by znaleźć w nich najlepsze "smaczki" z ubiegłego stulecia. W "Audycji nr 1" rozmawialiśmy o prawdziwej przyjaźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne wakacje nad wodą? Zrezygnuj z alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 12:00
- Tylko w czerwcu tego roku w Polsce zginęły w wodzie 23 osoby, a w maju - aż 37. To w porównaniu z tamtym rokiem spory wzrost - mówiła w Czwórce Elżbieta Kwiecińska z kampanii "Pływam bez promili".
rozwiń zwiń