X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poradniki - jak wybrać te wartościowe?

W księgarniach półki z napisem "psychologia" uginają się od książek o tym, jak poznać miłość życia w 7 dni, zarobić milion w rok i schudnąć bez ćwiczeń i diety. Czy w tym gąszczu można znaleźć coś wartościowego?
Wartość rynku poradników i książek psychologicznych w Polsce szacuje się na ok. 20 mln zł. W ogromnej liczbie publikacji niełatwo znaleźć taką, która rzeczywiście oparta jest na wiedzy psychologicznej
Wartość rynku poradników i książek psychologicznych w Polsce szacuje się na ok. 20 mln zł. W ogromnej liczbie publikacji niełatwo znaleźć taką, która rzeczywiście oparta jest na wiedzy psychologicznejFoto: Glow Images/East News
O Audycji

Tytuł Poradniki - jak wybrać te wartościowe?
Prowadząca Katarzyna Węsierska
Opis

W księgarniach półki z napisem "psychologia" uginają się od książek o tym, jak poznać miłość życia w 7 dni, zarobić milion w rok i schudnąć bez ćwiczeń i diety. Czy w tym gąszczu można znaleźć coś wartościowego?

W dzisiejszych czasach właściwie każdy może napisać i wydać poradnik. Jednak bycie gwiazdą telewizji czy dobrym muzykiem to zdecydowanie za mało, by pisać książki, które mają pokazywać innym, jak żyć. - Ja sam po pięciu latach studiów psychologicznych tylko jedno wiedziałem na pewno: różni ludzie w różnych sytuacjach różnie się zachowują - mówi Bogdan Białek, redaktor naczelny miesięcznika "Charaktery".

Gość Czwórki przyznaje też, że książki, w których autor opisuje swoje życiowe problemy, mogą być wartościowe, ale tylko wtedy, kiedy twórca nie próbuje wmówić czytelnikom, by swoje kłopoty rozwiązywali dokładnie w taki sam sposób, jak on. Bogdan Białek podpowiada również, gdzie można szukać wartościowych tytułów z dziedziny psychologii.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Data emisji: 3.11.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kul

Gość

Bogdan Białek (redaktor naczelny miesięcznika "Charaktery")

Playlista
Tagi
Playlista
  • CRUISR - Throw Shade
  • Voo Voo, Organek, - Palec Na Cynglu
  • ROBIN SCHULZ - Sugar (ft Francesco Yates)
  • The Score - Oh My Love
  • FITZ AND THE TANTRUMS - Out Of My League
  • Lanberry , - Podpalimy Świat
  • KINGS OF LEON - Molly's Chamber
  • MADCON - Keep My Cool
  • Wild Belle - Giving Up On You