X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy można być szczęśliwym bez coachingu i terapii?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:00
Badania wskazują, że z pomocy terapeutów korzysta coraz większa grupa Polaków. Niektórzy spotkanie z psychoterapeutą traktują jako profilaktykę dla naszego zdrowia psychicznego. 
Audio
  • Joanna Gutral i Bogusław Szedny o tym, jak szukać wewnętrznej równowagi (Strefa prywatna/Czwórka)
Wizyta u psychologa może pomóc - przekonuje gość Czwórki
Wizyta u psychologa może pomóc - przekonuje gość CzwórkiFoto: Glow Images/East News

twarz dziewczyna 1200.jpg
Emocje wypisane na twarzy. Jak wiele zdradza nasza mimika?

Co mówi to o nowej generacji Polaków? Czy powinniśmy się cieszyć z tego, że choroby psychiczne zaczęto traktować nad Wisłą na równi z problemami zdrowotnymi? A może jest to sygnał, że coraz większa grupa młodych ludzi nie radzi sobie ze swoimi problemami i w gabinecie psychologa szuka gotowych rozwiązań? Kiedy powinniśmy sięgnąć po pomoc specjalisty? - Niektóre problemy można rozwiązać bez pomocy psychologa, ale w dziś, w dobie dostępności do różnego rodzaju specjalistów powinniśmy zadać sobie pytanie, czy trzeba sobie odmawiać takiej formy pomocy - mówiła psycholog, Joanna Gutral. - Warto prosić o pomoc zwłaszcza, jeśli sytuacja nas przerasta - przekonywała.

Nasze problemy są wyjątkowe, ponieważ różnią nas doświadczenia, emocjonalność i psychika. Nasza motywacja do ich rozwiązywania w zależności od sytuacji będzie inna. Wpływ na to mogą mieć geny, wychowanie, temperament i to, jakie przeżycia są już za nami. Jeśli nie potrafimy sobie z nią poradzić, warto wtedy sięgnąć po pomoc specjalisty Joanna Gutral

Autor książki "XII sugestii. Przewodnik szczęśliwego życia" Bogusław Szedny przyznał, że nigdy nie korzystał z pomocy psychologa. - Jestem szczęśliwym człowiekiem, ale nie oznacza to, że znalazłem uniwersalną receptę na szczęście. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że doświadczenia, które mnie spotkały wydarzyły się nie bez przyczyny. Kluczem jest koncertowanie się na rozwiązaniach problemu i na tym, czego uczą nas trudne sytuacje - wyjaśniał gość Czwórki.

To co może działać dla jednej osoby, niekoniecznie może być dobre dla innej. Warto sprawdzić jaka ścieżka rozwiązania naszych problemów będzie dla nas najlepsza Bogusław Szedny

Jak szukać wewnętrznej równowagi? Czy psychologowie znają receptę na szczęście? Kiedy warto zgłosić się do specjalisty? Czy można poradzić sobie z problemami bez pomocy specjalisty? Na ten temat rozmawialiśmy z psycholożką Joanna Gutral oraz autorem przewodnika szczęśliwego życia Bogusławem Szednym. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Joanna Gutral (psycholog), Bogusław Szedny (architekt szczęśliwego życia, autor książki "XII sugestii. Przewodnik szczęśliwego życia")

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 20.09

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychoanaliza. Czym jest i komu może pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 10:30
- Psychoanaliza ma na celu odkrycie u pacjenta nieuświadomionego pragnienia. Jest to coś, co nam w duszy gra, ale staramy się tej myśli nie dopuszczać do siebie - tłumaczy psychoanalityk Marcin Piotrowski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienić swoje życie i "pójść do przodu"?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:09
Czujesz, że nie możesz ruszyć z miejsca, jesteś w martwym punkcie swojego życia, a boisz się zmian? Jak "pchnąć" swoje życie do przodu? O tym porozmawiamy w poniedziałkowy wieczór.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Godlewska: Przyjemność to łapanie momentu tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:18
- Mamy różne potrzeby, nie tylko fizjologiczne, podstawowe, jeśli nie są one zaspokojone to dążymy do tego, żeby takimi się stały - mówi dr Małgorzata Godlewska, psycholog z Uniwersytetu SWPS. - Jesli jest to proste, to robimy to w najprostszy sposób, jeśli nie, decydujemy się na zaspokajanie ich w sposób niekonwencjonalny - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejść przez życie z poczuciem humoru

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 09:00
- Rodzimy się z poczuciem humoru. Dzieci już w wieku 3-4 miesięcy zaczynają się śmiać - mówi psycholog Leon Ciechanowski. - To jest w nas w pewnym sensie zaprogramowane, pełni też istotne role społeczne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres w pracy. Mobilizuje czy zabija kreatywność?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 18:29
Co piąty Polak doświadcza go codziennie, a blisko połowa z nas twierdzi, że stresuje się często lub bardzo często. Nadmiar obowiązków, trudne zadania, lęk przed porażką, brak wsparcia ze strony pracodawcy i współpracowników - te czynniki mogą wywoływać stres zawodowy, który odpowiada za nasze samopoczucie i może przyczyniać się do problemów zdrowotnych. 
rozwiń zwiń