Sztuka mądrego życia. Spotkanie z psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 18:59
Co czyni życie tak fascynującą przygodą? Czym jest mądrość i czy bycia mądrym można się nauczyć? Jakimi wartościami warto się kierować?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: izf/Shutterstock

Jaką rolę pełnią w naszych relacjach rytuały i dlaczego warto mieć mentora? Jak być kreatywnym na co dzień i co nam daje optymizm?

Na te i wiele innych pytań Jacek Walkiewicz, psycholog, mówca, trener i mentor odpowiada w książce "Rozmyślnik. Zainspiruj się do działania!".

Jak te wszystkie odpowiedzi ułożyć w całość - opowie w Czwórce.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (19.09) od godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia optymizm

Czytaj także

"Jakoś to będzie". Dlaczego jesteśmy optymistami?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:00
Duńczycy mają przepis na szczęście, ukryty w słowie "hygge", Japończycy - "ikigai". Polacy też mają swój sposób - hasło "jakoś to będzie". - Nie oznacza ono "bylejakości". To raczej zaradność, ułańska fantazja. Mamy wiarę, że cokolwiek nas czeka, będzie dobrze - opowiadała Beata Chomątowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane. Choroba "tysiąca twarzy"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 10:50
- Zestaw objawów, które mogą się pojawić w przypadku stwardnienia rozsianego, jest bardzo szeroki, stąd SM nazywane jest chorobą nieprzewidywalną, która ma tysiąc twarzy - opowiada Malina Wieczorek, prezes Fundacji SM Walcz o siebie!.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związek na zakręcie. "Kryzys zaczyna się dużo wcześniej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:53
- Najlepsze ostrzeżenie o początku końca to to, że ludziom już nie chce się kłócić. To znak, że przyzwyczailiśmy się do samotności w związku. Dopóki polaryzujemy, jest między nami energia, warto się nad tym skupić - mówi Tatiana Mindewicz-Puacz.
rozwiń zwiń