X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co łączy dorosłe dzieci z rodzicami?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 11:42
Przez kolejne lata od pojawienia się dziecka na świecie rodzice otaczają je opieką, wspierają, pomagają i radzą. A co się dzieje z relacją rodzic-dziecko, gdy ono staje się dorosłe?
Audio
  • Dr Anna Gabińska opowiada o relacjach dorosłych dzieci z rodzicami (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

To rodzice prowadzili nas na różne zajęcia: piłkę nożną, rysunek, pianino, balet. To oni wielokrotnie odwiedli nas od nieodpowiedzialnych decyzji. Gdy stajemy się dorośli często trudno jest im oddać pałeczkę decydowania, a i dzieci wielokrotnie zarzucają im deficyty w swym wychowaniu. 

- Trudno jest określić, kiedy mówimy o znaczących deficytach, które nas uszkadzają, odróżnić je od tych, które wynikają z naszego charakteru - mówi psycholog Anna Gabińska. - Dorosła relacja z rodzicami wymaga od nas pracy, jak bycie w związku - dodaje. 

Bycie rodzicem jest trudne. Nakładamy na nich dużo oczekiwań Anna Gabińska

Okazuje się, że z rodzicami można się przyjaźnić, mieć bliższe relacje, radzić się siebie nawzajem. Czwórkowy gość podkreśla, że to co czyni nas zdrowymi i dobrze funkcjonującymi, co zawdzięczamy też rodzicom, to to, że możemy angażować się w różne zachowania i mamy szeroki repertuar zachowań. 

A jak reagować, gdy rodzic przekracza nasze granice? Jak odciąć pępowinę? Czy dziś jesteśmy coś winni naszym rodzicom? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Anna Gabińska (psycholog, Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 20.08

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wychować bez krzyku?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:12
Jak zmusić trzylatka, żeby się ubrał, powiedział dzień dobry, czy posprzątał zabawki. Z najnowszego raportu Rzecznika Praw Dziecka wynika, że 60 proc. rodziców nie widzi nic złego w krzyczeniu na dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starość, przemijanie, śmierć. Jak wytłumaczyć to dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 14:43
- Choroba, starość, śmierć to bardzo delikatne tematy, dlatego ważna jest współpraca, włączanie dzieci i osób starszych do działań i rozmów na ważne tematy - mówi Maria Adamiec.
rozwiń zwiń