Smutek nastolatków. Kiedy staje się chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 16:15
Osoby przed 18. rokiem życia funkcjonują pod coraz większą presją. Jak wynika z badań to jedna z przyczyn depresji u nastolatków. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: darksouls1/pixabay

Miej najlepsze oceny na świadectwie, bądź lubiany, miej ciekawe hobby - to tylko przykłady tego, czego od młodych dzisiaj się oczekuje. Jak naprawdę wygląda depresja w tym wieku? Czy można ją wyleczyć, zanim młody człowiek wejdzie w dorosłe życie? Gdzie jest granica między buntem, smutkiem, a poważnymi psychicznymi problemami?

Po Ogólnopolskim Kongresie Psychologów i Psychoterapeutów, na którym depresja była głównym tematem, porozmawiamy w poniedziałkowej "Strefie prywatnej".

Gośćmi Czwórki będą dr Konrad Ambroziak - terapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta motywujący i trener Dialogu Motywującego, współautor książki "Nastolatek a depresja" oraz Krystyna Piątkowska, koordynatorka projektu "Na umyśle. Żyć nie umierać".

***

Na audycję zapraszamy w środę (9.12) o godz. 20.05. - poprowadzi ją Weronika Puszkar

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia depresja
Czytaj także

Psychologia jedzenia. Dlaczego "zajadamy smutki"?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:39
- Jedzenie pomaga rozładować emocje, ale sprzyja też utrzymaniu mechanizmów kontrolnych. Na przykład dzięki diecie kontrolujemy wagę, czyli kontrolujemy swój wygląd, a przez to mamy poczucie kontroli nad interakcjami społecznymi - tłumaczy ekspertka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Czernecki: z miliona dróg wybrałem najlepszą dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 15:50
- Pierwszy raz próbowałem odebrać sobie życie jako 16-latek. Nie chodziło mi jednak o śmierć. Ja tylko desperacko prosiłem o uwagę - opowiada Miechał Czernecki, aktor i współautor książki ""Wybrałem życie".
rozwiń zwiń