Przemoc - nie tylko fizyczna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:50
Tematem audycji będzie język nienawiści. To problem aktualny nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w związkach i w środowisku zawodowym.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Monkey Business Images

relaks pielęgnacja uroda kobieta 1200.jpg
Jak okiełznać lęk? Myśl o tym, co tu i teraz

Kiedy mówimy albo myślimy o przemocy często chodzi nam przede wszystkim o tę fizyczną. Dużo łatwiej ją udowodnić i jest bardziej piętnowana. Tymczasem z przemocą werbalną spotykamy się tak często, że problem ten często bywa marginalizowany.

Posłuchaj także:

Język nienawiści to cały czas aktualny problem, nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w związkach i w środowisku zawodowym. Jak radzą sobie z nią kobiety? W jakim stopniu dotyka mężczyzn? Jak reagować na taką przemoc? Gośćmi Czwórki będą inicjatorzy kampanii społecznej zwracającej uwagę na ten problem.

***

Na audycję "Strefa prywatna" zapraszamy w poniedziałek (25.01.2021) po godz. 20.05. Program poprowadzi Jakub Jamrozek.

kd

Czytaj także

Hejt nie jest anonimowy, ani bezkarny

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 15:00
Hejt to stosunkowo nowy problem, rani, a czasami prowadzi do tragedii. - Nie możemy być obojętni - podkreśla Kuba Urbaniak, znany jako Podziarany Tata, inicjator kampanii "Nie hejtuj". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronasomnia. Jak nauczyć się "gromadzić senność"?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 20:00
Polacy narzekają na nieprzespane noce. Jak wynika z badań śpimy coraz krócej i coraz gorzej - do czego przyznaje się już połowa z nas.
rozwiń zwiń