Ostry biznes. Polak, który podbije świat… nożami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:41
Piotr Jędras tworzy noże. Do ryb, pieczywa, tasaki - różnej wielkości, pojedyncze i komplety. Jest rzemieślnikiem. Czy jego "nożowy biznes" ma szansę na polskim i światowym rynku?
Audio
  • Jak budować firmę wytwarzającą noże? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

- Tasak to "kawał żelastwa", waży ok. 0,5 kg. Ma inne szlify niż pozostałe noże, by był bardziej wytrzymały. Mniejsze sztuki ważą ok. 200 gram - opowiadał o swoich nożach Piotr Jędras w Czwórce. - Wytworzenie jednego z nich to między 10 a 15 godzin pracy. Wielkość ma mniejsze znaczenie - każdy z noży i tak musi przejść przez wszystkie etapy produkcji - dodał i tłumaczył, jak przebiega ten proces. Wspominał także, jak stworzył swój pierwszy nóż, ale również zdradził, kiedy posypały się pierwsze zlecenia, a firma zaczęła "się kręcić".

Jak dziś, po latach rozwija się jego "ostry biznes" i czy ma szansę na polskim rynku? W którym kierunku powinien go rozwijać Piotr Jędras? To oceniały ekspertki Honorata Lubiszewska i Sylwia Sikorska z Embrace Your Life.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Piotr Jędras (wytwórca noży, manufaktura Kłosy), Honorata Lubiszewska i Sylwia Sikorska (ekspertki Embrace Your Life).

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 14.05

kd/ab

Czytaj także

Kobiecy biznes - dziewczyny podbijają rynek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 07:00
Projektowanie ubrań m.in. dla Rihanny, zajęcia fitness połączone z tańcami ludowymi i rewolucyjna chusteczka do demakijażu. Polki podbijają światowe rynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Własny biznes także dla humanistów. Mają przewagę na rynku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 11:10
W części społeczeństwa, ale także wśród części ekspertów panuje negatywny odbiór humanistów, bo co można robić po politologii lub socjologii? Można założyć np. własny biznes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dancing Międzypokoleniowy. Wszystko zaczęło się od imprezy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:00
W poniedziałkowym, biznesowym "Dajesz Radę" pojawiła się Paulina Braun, pomysłodawczyni i organizatorka nietypowego start-upu społecznego - Dancingu Międzypokoleniowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń