Jak zostać trenerem personalnym?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:44
Trenerzy personalni dbają o kondycję i formę swoich klientów. Doradzają, jak się odżywiać, jak zrzucić zbędne kilogramy i wiedzą, jaki zestaw ćwiczeń będzie dla nas odpowiedni. Czy każdy może wykonywać ten zawód?
Audio
  • Czy każdy może być trenerem personalnym? Jak wyglądają treningi? (Dajesz radę/Czwórka)
O treningu personalnym rozmawialiśmy w Czwórce
O treningu personalnym rozmawialiśmy w CzwórceFoto: Glow Images/East News

Marcin Markiewicz Zrobienie kursu trenera personalnego nie jest trudne. Natomiast, by dobrze wykonywać ten zawód trzeba cały czas się uczyć i rozwijać

To zawód w Polsce coraz bardziej popularny i potrzebny. - W Europie zachodniej większość ludzi na siłowniach ćwiczy z trenerami. U nas ten trend dopiero się zaczyna, tymczasem, jeśli chcemy coś robić dobrze, musimy pracować z ekspertami - tłumaczył fizjoterapeuta i trener osobisty Marcin Markiewicz. A jak mówiła trenerka i psycholog Ada Jakimowicz, by być dobrym trenerem warto mieć skończone studia w zupełnie innym kierunku, na przykład psychologicznym. - To daje nam podejście holistyczne: trening to godzina dla ciała, ale także dla duszy i umysłu - mówiła w Czwórce.

Czym różni się zawód trenera personalnego od pracy osoby prowadzącej zajęcia fitness w grupach? Jakie kursy i szkoły warto kończyć, by zostać dobrym trenerem personalnym i jak przebiegają treningi? Jakie cechy powinien mieć dobry trener? O tym także rozmawialiśmy w studiu Czwórki.

Ada Jakimowicz Motywacją do ćwiczeń powinno być zdrowie. Cała reszta - dobre samopoczucie i piękna sylwetka - przychodzą naturalnie z czasem

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Ada Jakimowicz (psycholożka, trenerka personalna), Marcin Markiewicz (fizjoterapeuta, trener personalny)

Data emisji: 16.02.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy każdy ma w sobie coś z psychopaty?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 13:00
- Psychopatia to nie jest choroba psychiczna, w odróżnieniu od schizofrenii, czy depresji. To zaburzenie osobowości, psychopatą się człowiek rodzi, a jej źródło jest w genach - mówi Jan Gołębiowski, psycholog kryminalny, biegły sądowy i profiler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżowanie to przede wszystkim styl życia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:00
- A zawodów do podróży można dopasować bardzo wiele - przekonywała w "Dajesz radę" Felicja Bilska, socjolożka, fotografka, pilotka wycieczek, dziennikarka, no i przede wszystkim podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instynkt przetrwania - przeszkadza, czy pomaga przeżyć?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 12:00
- Nawet sami o sobie wiemy tylko tyle, na ile nas sprawdzono - mówił o instynktownych reakcjach ludzi psycholog wychowawczy Jarosław Żyliński. I podkreślał, że wcześniej są one wlaściwie nie do przewidzenia.
rozwiń zwiń