X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus Plus we Francji. "Paryż to Nowy Jork Europy"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 15:59
Wyjazd na Erasmusa to wielka przygoda kształtująca charakter i wpływająca na życiowe plany. W audycji "Dajesz radę" sprawdziliśmy, jak wygląda życie podczas wymiany studenckiej w Paryżu.
Audio
  • Jak wyjechać na studia do Paryża i jak poradzić sobie w tym mieście? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Mapics

rozmowa kobiety 1200.jpg
Język polski - jak uczą się go cudzoziemcy?

- Paryż to pod względem multikulturowości Nowy Jork Europy - opowiadała w Czwórce Anna Sokołowska, która w tym mieście spędziła pół roku podczas studenckiej wymiany. Mówiła także m.in. o tym, dlaczego na cel swojej podróży wybrała właśnie Paryż i tłumaczyła, jak radzić sobie w mieście, o którym krąży tyle stereotypów. - Wcale nie jest tam drogo, jeśli odpowiednio się przygotujemy. Są dotacje rządu francuskiego dla studentów, organizowane są m.in. posiłki. Warto rozejrzeć się też za akademikiem, z którym nie ma tam najmniejszych problemów - mówiła w rozmowie z Kasią Kornet.


belgia konputer laptop studia 1200.jpg
Kierunki ścisłe - studencka wymiana Warszawy z Brukselą

Opowiadała także, czym różni się studiowanie w Paryżu od edukacji w Singapurze, który wybrała na swój poprzedni kierunek Erasmusa, mówiła o jakości życia w Paryżu i warunkach na tamtejszych uczelniach, a także o środkach bezpieczeństwa stosowanych w ośrodkach uniweryteckich. Mówiła też m.in., jak wygląda edukacja językowa dla osób, które odwiedzają Francję, a nie znają języka i czy wszędzie da się porozumieć po angielsku. Mówiliśmy także o zasadach konkursu na Ambasadora Erasmusa.

***

Anna Sokołowska Życie we Francji bez znajomości języka jest trudne, ale jestem najlepszym przykładem tego, że jest możliwe

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Anna Sokołowska (absolwentka Erasmusa Plus)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia na barce lub rowerze? Tylko w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
W Holandii studenci jeżdżą głównie na rowerach, niektórzy uprawiają własne ogrody na dachach budynków, a do egzaminów uczą się na barkach pływających po kanałach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń