Wielobarwne i wielowymiarowe Indie Joanny Mazumdar

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 16:00
Joanna Mazumdar jest Polką, która od 5 lat mieszka w Indiach. - Pierwsze, co zobaczyłam to ogrom ludzi. Potem zdałam sobie sprawę, że Indie to ogrom wszystkiego. Intensywność tego kraju jest oszałamiająca- opowiada.
Audio
  • Jak wygląda życie w Indiach? (Dajesz radę/Czwórka)
Joanna Mazumdar
Joanna MazumdarFoto: archiwum prywatne gościa

Na co dzień gość Czwórki jest dyrektorem ds. rozwoju biznesu w jednej z międzynarodowych korporacji oraz doradcą w zakresie wizerunku oraz PR, po godzinach ćwiczy jogę i szuka ludzi z dobrą energia i pozytywnym nastawieniem do świata. Dlatego m.in. organizuje spotkania i imprezy dla mieszkającej w Indiach Polonii. - Co prawda nie jest nas wielu, ale jesteśmy bardzo zgrani. Zależy nam, by być najlepszymi ambasadorami naszego kraju - wyjaśnia Joanna Mazumdar.

Więcej o pro-polskiej działalności na innym kontynencie, o stereotypach w myśleniu na linii Indie-Polska i o tym dlaczego New Delhi powinno być pierwszym przystankiem w podroży dookoła świata - w nagraniu rozmowy.

Joanna Mazumdar i Justyna Tylczyńska Joanna Mazumdar i Justyna Tylczyńska

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Joanna Mazumdar

Data emisji: 18.04.2018

Godzina emisji: 14.07

kul

Czytaj także

"Zwiedzanie świata nie polega na braniu, lecz na dawaniu"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:00
- Podróżowanie nie polega na tym, by czegoś oczekiwać, np. darmowej podwózki czy noclegu. Warto dawać ludziom jak najwięcej od siebie, otworzyć oczy i umysły na to, co nas otacza - przekonywał Włodek Nielipiński, twórca bloga "Pan Czosnek w podróży", który przez trzy miesiące pracował w Azji jako wolontariusz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże z misją. Jak zwiedzać świat i pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:05
- Naszą misją jest umożliwienie autentycznego poznania innego człowieka. Najlepiej, żeby był to człowiek z dalekiego kraju, ponieważ mamy wówczas możliwość poznania innej kultury, innych nawyków, innej codzienności - mówi Lidia Kilińska-Dłabich, założycielka portalu dla wolontariuszy Travelwithmission.com, autorka "Dziennika Podróżnika".
rozwiń zwiń