X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż przez dwa kontynenty, czyli "Bajkał tam i z powrotem"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 18:56
Plan był prosty: przejechać Ukrainę, zobaczyć Moskwę i Petersburg, skoczyć na chwilę do Karelii, potem nad Bajkał, w drodze powrotnej zahaczyć o Ałtaj, a później już przez Kaukaz do Gruzji, stamtąd do Turcji, szybki rajd przez Europę Południową i triumfalny powrót do kraju przez Rysy. 
Audio
  • Autostopem w głąb Rosji. Monika Radzikowska o swojej podróży nad Bajkał (Dajesz radę/Czwórka)
Jezioro Bajkał (zdjęcie ilustracyjne)
Jezioro Bajkał (zdjęcie ilustracyjne)Foto: vendis_an/Pixabay

Prawie się udało, chociaż w praktyce wyglądało to nieco inaczej… Autorka książki "Bajkał tam i z powrotem" Monika Radzikowska pokonała dwadzieścia jeden tysięcy kilometrów różnymi środkami transportu, głównie autostopem.

Podróż zaowocowała tysiącem spotkań, setkami pięknych miejsc, które udało jej się zobaczyć i kilkoma parami zniszczonych butów. Opowiedziała o niej w studiu Czwórki. - Pierwszy raz do Rosji trafiłam dzięki wykopaliskom, przy których pracowałam. Zakochałam się w tym kraju i ich mieszkańcach. Wiedziałam, że muszę go lepiej poznać - mówiła Monika Radzikowska.

- Nasza grupa składała się z piątki amatorów zafascynowanych Syberią. Choć fascynował nas Wschód, Bajkał wydawał nam się końcem świata. Jeszcze na dzień przed odbiorem paszportów mówiliśmy sobie, że ten wyjazd to szaleństwo - opowiadała. 

Co zainspirowało ją i jej przyjaciół do pokonania dziesiątek tysięcy kilometrów w głąb Rosji? Jak długo zajęło im pokonanie tej odległości? Co było celem podróży, a może pokonywanie kilometrów i poznawanie innych kultur było celem samym w sobie? Dlaczego warto kupować bilety podróżne w trasie, a nie przed wyjazdem i do czego porównuje podróż koleją transsyberyjską? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Monika Radzikowska, autorka książki "Bajkał tam i z powrotem".

Data emisji: 22.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże z misją. Jak zwiedzać świat i pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:05
- Naszą misją jest umożliwienie autentycznego poznania innego człowieka. Najlepiej, żeby był to człowiek z dalekiego kraju, ponieważ mamy wówczas możliwość poznania innej kultury, innych nawyków, innej codzienności - mówi Lidia Kilińska-Dłabich, założycielka portalu dla wolontariuszy Travelwithmission.com, autorka "Dziennika Podróżnika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afryka Zachodnia - najbardziej nieturystyczny kierunek świata

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:52
- Mimo tego, że Gwinea jest krajem w większości muzułmańskim. Bardzo silny jest tam animizm i wiara w moc spełniania życzeń przez zwierzęta - mówiła podróżniczka Sara Rogowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda o czarnym psie, dwugłowy smok, duchy i skarby. Zapraszamy do zamku w Ciechanowie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 12:19
Wybieraliśmy się w podróż 100 km na północ od Warszawy, do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
rozwiń zwiń