X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edukacja obywatelska. Czy młodzi angażują się w życie społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 18:03
- Jest wiele inicjatyw młodzieżowych, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Są młodzieżowe rady miast, dzielnic i szkół. Jeśli coś nas irytuje, coś nam się nie podoba, a wiemy, że możemy to zmienić, to czemu tego nie zrobić? - mówił licealista Kuba Al-Darawsheh. 
Audio
  • Edukacja obywatelska wśród młodych ludzi w Polsce (Dajesz radę/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: LStockStudio/shutterstock.com

Ludzie mówią najczęściej "nie chce mi się", albo "po co ty to robisz". Ale jeśli już znajdzie się kogoś, kto chce się zaangażować, potem ta osoba zaczyna działać sama. Nie trzeba jej prowadzić za rękę Kuba Al-Darawsheh 

Michał Tragarz zaś tłumaczył, dlaczego ważne jest wspieranie samorządności uczniowskiej. - Szkoła, poza funkcją typowo edukacyjną, powinna również umożliwiać uczniom przygotowanie do obywatelskiego życia - tłumaczył gość Justyny Majchrzak. - Niestety wciąż mocno utrwalona jest tradycja funkcjonowania samorządu uczniowskiego jako "elity", przez lata tej samej grupy osób. Dlatego "automatycznie" większość pozostałych uczniów umywa ręce, jest rozczarowana. Chcemy, by samorząd umożliwiał wszystkim uczniom zabieranie głosu. 

Zaś jak przekonywała Wiktoria Kostrzewa, niewydolność samorządowa w placówkach wynika często z braku świadomości samych jej reprezentantów. - Samorządy najczęściej organizują tylko dni tematyczne i dyskoteki. Ci ludzie sami ograniczają swoje funkcje, bo często nawet nie mają świadomości, co mogą zdziałać jako samorząd - mówiła Wiktoria Kostrzewa.

Jak działają szkolni liderzy i jakie akcje organizują? Kto im pomaga i dlaczego jeszcze Kuba i Wiktoria wolą działać poza oficjalnymi strukturami samorządowymi w swoich szkołach? Jak uczyć młodych Polaków demokracji? Co zrobić, by taka wiedza była atrakcyjna i interesująca? O tym w nagraniu dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: Michał Tragarz (szef Działu Aktywności Społecznej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, koordynator programy Szkoła Demokracji), Kuba Al-Darawsheh (liceum im. Hoffmanowej w Warszawie), Wiktoria Kostrzewa (liceum im. Goethego w Warszawie)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 14.15

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać finansowym ninja we własnym domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 17:54
- Zawsze łatwiej jest zarobić pieniądze i nimi zapłacić, bo jest to dla nas mniej kosztowne. Czasami warto zaciągnąć pożyczkę, tylko warto mieć świadomość, że oddamy dużo więcej niż rzeczywiście zapłaciliśmy - mówi ekspert finansowy, Michał Szafrański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na "biwak Zapałowicza" z kocherem i menażką

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:22
"Klucz kulturowy" wędruje śladami litery B i rozbija biwak. Kiedy zaczęliśmy rozstawiać namioty w lesie, kto w Polsce popularyzował ten sposób spędzania wolnego czasu i skąd w ogóle wzięło się to słowo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajęcia pozalekcyjne - "tu potrzebna jest pigułka zdrowego rozsądku"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:00
Akademia Młodego Managera dla dzieci od 6 do 12 lat, programowanie, kurs mnemotechniki, robotyka. To tylko niektóre propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci i nastolatków. Jak wybrać mądrze?
rozwiń zwiń