Węgierskie oblicza Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 08:41
Aleksandra Kołodziejczyk, dyplomowana hungarystka, studentka Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, przez rok odkrywała oblicza Węgier. Jaki jest ten kraj? 
Budapeszt nocą
Budapeszt nocąFoto: Pixabay (domena publiczna)

Aleksandra Kołodziejczyk to uczestniczka programu Erasmus+ w Budapeszcie (Uniwersytet Corvinusa w Budapeszcie). Rok spędziła w mieście historycznych kawiarni literackich i awangardowych, zrujnowanych barów, w którym można znaleźć zarówno wielkomiejską rozrywkę, jak i spokój uzdrowiska. Opowie o Węgrzech i ich stolicy z perspektywy lokalsów i turystów. Miłośniczka literatury i kultury węgierskiej zdradzi szczegóły swych wypadów krajoznawczych, winno-gastronomicznych poszukiwań, a także festiwali muzycznych, w których udało jej się uczestniczyć.  

***

Na audycję z cyklu "Dajesz radę" w środę (28.11) o godzinie 14.05 zaprasza Justyna Tylczyńska. 

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Erasmus

Czytaj także

Studia w kraju tulipanów i wiatraków. "To profesjonalizm i wysoki poziom"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 15:00
Haga to siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, ale także nadmorski kurort oraz kolebka studentów. W ramach programu Erasmus+ postanowił wyjechać tam Karol Chmielewski, student Business and Service Marketing. O tym, jak studiuje się po holendersku, opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Japonii i Norwegii. Jak przeżyć przygodę życia?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:15
- Podstawowym kryterium przyjęcia do programu była dobra znajomość języka angielskiego. Nasza uczelnia wymaga też dobrej średniej ocen - mówili Paweł Gawęda i Andrzej Staręga, którzy mieli możliwość studiowania na jednych z najlepszych uczelni na świecie.
rozwiń zwiń