Daniel Kałuża: jestem uzależniony od podróżniczej adrenaliny

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 18:46
Podróże to nie tylko zastrzyk emocji i sposób, na kolekcjonowanie wspomnień i niebanalnych sytuacji. Dla Daniela Kałuży, gościa Justyny Tylczyńskiej to przede wszystkim możliwość poznania nowych kultur i mieszkających tam ludzi.
Audio
  • 107 krajów i co dalej? Filozofia podróżowania Daniela Kałuży (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: everst/Shutterstock.com

Jestem okropny w planowaniu, dlatego wolę podróżować z kimś, niż w pojedynkę. Gdy to niemożliwe podróżuję sam Daniel Kałuża 

Zwiedził 107 krajów, studiował w trzech, mieszkał w kilkunastu z nich. Gość Czwórki jest najlepszym przykładem, że głód podróżniczy nigdy nie może zostać zaspokojony. - Moją pierwszą podróż za granicę odbyłem jako siedmiolatek. Byłem z rodzicami na Śnieżce, która graniczy między Polską a Czechami - opowiadał. 

Stawiam na szybkie podróże. Sprawdzam miejsce, chcę je poczuć. Jeśli mi się spodoba, wtedy do niego wracam Daniel Kałuża 

- Zawsze byłem ciekawski, zadawałem dużo pytań próbując dotrzeć do głębi odpowiedzi. Świat jest szeroki. Mam dużo miejsca, żeby szukać tych odpowiedzi - zauważał. 

Podróżnik zwracał uwagę na to, że częste podróżowanie wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Podpowiadał też na co warto zwrócić uwagę planując budżetowe podróże, jakie kierunki są dla niego nadal nieodkryte i czym kieruje się przy wyborze kolejnego miejsca, które zamierza odwiedzić. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Daniel Kałuża (podróżnik)

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 14.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gap year. Zrób sobie wolne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 16:09
- "Gap year" to termin dosyć umowny, bo nie chodzi tu dokładnie o rok, tylko o jakąś przerwę - mówiła Sylwia Rogalska z EF Education.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia - księżycowy krajobraz na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:45
Islandia jest krajem, który mógłby posiadać status innej planety. Ta niewielka wyspa położona usiana jest wulkanami, tysiącami rzek, wodospadów oraz polami geotermalnymi o wszystkich kolorach tęczy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Budapeszcie. Kawiarnie literackie, awangarda i... spokój

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:51
Aleksandra Kołodziejczyk ostatni rok nauki akademickiej postanowiła spędzić mieście, o którym mówi, że można znaleźć w nim zarówno wielkomiejską rozrywkę, jak i spokój uzdrowiska. Jaki jest Budapeszt i jak dostać się tam na studia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny Zanzibar. Jak go znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:54
Wielu polskim turystom Zanzibar kojarzy się z turkusowym oceanem i białymi plażami, ale ta wyspa ma o wiele więcej do zaoferowania. 
rozwiń zwiń