X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zawód - położna. Sprawdź, czy się nadajesz

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:05
Zawód położnej zwykle kojarzony jest z porodem. Tymczasem jest to tylko jeden z obszarów, w których przedstawicielki tego zawodu sę specjalizują. Towarzyszą one kobietom na wielu etapach ich życia.
Audio
  • O tajnikach zawodu położnej opowiadają Alicja Misztal i Agnieszka Gajewska (Dajesz radę/Czwórka
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kzenon/Shutterstock.com

położna shutter 1200.jpg
Położna opiekuje się kobietą od narodzin do śmierci

W dzisiejszych czasach profesja ta przechodzi pewną metamorfozę - polskie położne na wzór zagranicznych zaczynają prowadzić własną działalność i opiekować się indywidualnie swoimi pacjentkami. – Położna to zawód samodzielny, ma szeroki wachlarz kompetencji: może pracować w szpitalu na sali porodowej, na oddziale neonatologicznym, ginekologii, albo w przychodni i opiekować się kobietami po porodach, operacjach ginekologicznych, ale także edukuje swoje pacjentki – opowiadały ekspertki w Czwórce. - Położna może zajmować się kobietą od urodzenia aż do śmierci.

Jak od kulis wygląda ta trudna i wymagająca dużej wiedzy praca?​ Czy trudy rekompensuje możliwość obserwowania narodzin? Jak zostać położną, jakie kursy i szkoły należy ukończyć? Co innego można robić po studiach położniczych i jak to jest być położną, gdy miało się zostać prawnikiem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. o tym, jakie wymagania położnym stawiają pacjentki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Alicja Misztal, Agnieszka Gajewska (oddział położniczy Szpitala św. Zofii w Warszawie)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 14.17

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak