X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mopsy i buldogi zakazane?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:14
Holendrzy zakazali hodowli psów ras krótkopyskich, czyli brachycefalicznych. Jakie to psy? 
Buldog francuski tryska miłością do ludzi, w tym do dzieci, emanuje pogodą. Chodzący ideał? Prawie  gdyby nie skłonność do przeróżnych chorób.
Buldog francuski tryska miłością do ludzi, w tym do dzieci, emanuje pogodą. Chodzący ideał? Prawie – gdyby nie skłonność do przeróżnych chorób.Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Sbolotova

Popularne także w Polsce mopsy, buldogi francuskie oraz inne mające krótką kufę. Inicjatorzy tego pomysłu argumentują wprowadzenie zakazu problemami zdrowotnymi tych zwierząt oraz idącą w złym kierunku hodowlą, która prowadzi do coraz to bardziej skróconego pyska. Właśnie z tego powodu zwierzęta mogą liczyć na całą gamę różnego rodzaju problemów związanych z drogami oddechowymi, układem rozrodczym czy układem krążenia. A co na to polscy hodowcy tego typu ras? Czy i w Polsce dojdzie do takiego zakazu, czy jednak nie? Porozmawiamy o tym w "Dajesz radę". 

***

Na audycję "Dajesz radę" w poniedziałek (18.11) od godz. 14.05 zaprasza Kacper Kowalczyk

Zobacz więcej na temat: Czwórka zwierzęta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak świętujemy Dzień Kundelka?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:45
Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka a populacje zwierząt. Jak chronimy żubry i orły w niepodległej Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 10:15
Polska niepodległość to także czas wzlotów i upadków dla wielu gatunków zwierząt. Historia ich ochrony była równie burzliwa, jak historia Rzeczpospolitej Polskiej.
rozwiń zwiń