Jak zrozumieć kota?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 19:00
Koty to zwierzęta, które uchodzą za trudne w okiełznaniu. Między innymi właśnie dlatego, niektórzy decydują się, aby swój los związać z psem, bo ten zdaje się być bardziej posłusznym. Kot to jednak świetny kompan. 
Koty - co chcą nam powiedzieć?
Koty - co chcą nam powiedzieć?Foto: HelgaKa/pixabay.com/CC0

Koty są w Polsce popularnymi zwierzętami domowymi. Ich enigmatyczna natura jest powodem, dla którego przed adopcją powinniśmy dowiedzieć się o nich więcej. 

Każdy z naszych domowych, kocich pupili ma inny charakter, inne upodobania i potrzeby. Według specjalistki koty mogą działać jak barometr i wyczuwać intencje ludzi, są również specyficznymi i tajemniczymi zwierzętami, ponieważ dużo ukrywają. - To są typowe drapieżniki, w związku z czym pokazywanie słabości, w tym bólu, także nie jest w ich naturze - podkreślała w "Dajesz radę" dr Sybilla Berwid-Wójtowicz

Kociaki potrzebują specyficznej uwagi, własnego miejsca, nierzadko dobrze dobranej diety. Warto im to zapewnić, a z pewnością odwdzięczą się cudownym mruczeniem i ciepełkiem, leżąc na naszych kolanach. Koty, tak jak psy, na przestrzeni wieków stały się zwierzętami uzależnionymi od nas emocjonalnie. Nie zrezygnowały też ze swych atawistycznych potrzeb np. kot nie pije tam, gdzie je. Oczywiście stawiamy wodę obok jedzenia, ale musimy wystawić w mieszkaniu miseczki z wodą w przynajmniej dwóch jeszcze dodatkowych punktach. Warto też zapewnić tym zwierzakom wyższą zabudowę, by z wysoka mogły obserwować otoczenie. Takich wyzwań jest więcej. Opowiemy o nich w poniedziałkowej audycji "Dajesz radę". 

***

Na audycję z cyklu "Dajesz radę" w poniedziałek (21.03) o godzinie 14.05 zaprasza  Kacper Kowalczyk

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka koty zwierzęta

Czytaj także

Weź na kolana kota. W czym może pomóc felinoterapia?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 17:00
Ostatnimi czasy można znaleźć bardzo wiele ofert związanych z tzw. zooterapią, czyli leczeniem ludzi poprzez kontakt ze zwierzętami. Jedną z takich metod jest felinoterapia, czyli kocia terapia. Sprawdzamy, na czym polega i jak pomaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryś, żbik i dachowiec. "Świat kotów jest różnorodny"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 19:40
Koty są w Polsce popularnymi zwierzętami domowymi. Należy jednak pamiętać o tym, że ich świat nie ogranicza się do kota domowego, ale jest bardzo zróżnicowany. 
rozwiń zwiń