X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Johan Wohlert: kocham muzykę, która sprawia, że zaczynasz marzyć

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 12:30
- Chcemy przenieść słuchacza w inne miejsce. Nie wiem, czy robimy to celowo, ale to, co tworzymy jest bardzo obrazowe. Dzięki naszej muzyce zostajesz zabrany do świata wyobraźni - mówił Johan Wohlert, basista zespołu Mew.
Audio
  • Johan Wohlert o inspiracjach do stworzenia najnowszej płyty Mew (Muzyczne Biuro Podróży/Czwórka)
Johan Wohlert
Johan WohlertFoto: Czwórka

Johan Wohlert Słowa naszych piosenek zawsze były trochę surrealistyczne i oparte na marzeniach. To nie opowiadanie historii, ale połączone ze sobą metafory, obrazy, które ludzie widzą słuchając naszych utworów

Mew to duński zespół reprezentujący alternatywny, eksperymentalny i progresywny rock, o którym sami zainteresowani mówią: "pretensjonalny art rock". W 1997 roku zespół wydał swój debiutancki longplay "A Triumph for Man", w 2005 roku muzycy pojawili się na gali MTV Europe Music Awards, podczas której zostali uhonorowani mianem najlepszego duńskiego zespołu.

Obecnie muzycy są w trasie koncertowej po Europie i Azji promując swoją najnowszą płytę pt. "Visuals". Duńczycy odeszli na niej od rockowych brzmień, czerpiąc inspirację z muzyki popowej lat 80. O tym, w jaki sposób najnowszy krążek różni się od poprzednich albumów opowiadał basista Mew, Johan Wohlert. - Zastanawialiśmy się co stanie się, jeśli najpierw stworzymy obraz i jakie emocje wywoła, kiedy zaczniemy się mu przyglądać. Do ilustracji stworzyliśmy melodie, dźwięk, a potem całe utwory. Był to niezwykle ciekawy eksperyment, zupełne odwrócenie naszej dotychczasowej formy pracy - wyjaśniał muzyk.

O albumie, brzmieniowej rewolucji i planach na przyszłość z Johanem Wohlertem - basistą i jednym z założycieli zespołu rozmawiała Justyna Tylczyńska.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski.

Gość: w rozmowie z Justyną Tylczyńską Johan Wohlert (basista grupy Mew)

Data emisji: 29.07.2017

Godz. emisji: 18.05

ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Velvet Underground & Nico. "Banan, który zmienił historię muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 13:00
50 lat temu ukazała się płyta, której nikt nie chciał grać i o której nikt nie chciał pisać. Trudno wyobrazić sobie historię muzyki bez debiutanckiego krążka The Velvet Underground nagranego razem z Nico.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nick Cave. "Idol niezależny od nikogo"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:40
Na scenie od ponad 40 lat, w dorobku ponad 20 płyt i światowy rozgłos dzięki balladom o seryjnych mordercach. - To szaman, guru, rockman, artysta, poeta, który przeciera ścieżki, wytycza nowe kierunki i wciąż zostaje wierny sobie - opowiada dziennikarz muzyczny, Marcin Cichoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ala/Zastary: lubimy pisać popowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:04
- Łączy nas miłość do ładnych melodii, różni podejście do słów. Potrafimy się o nie spierać, ale nasza praca idzie sprawnie, a proces twórczy przebiega pomyślnie - opowiadają Ala Boratyn i Kuba Sikora. Młodzi muzycy jako Ala/Zastary szykują właśnie pierwsze piosenki.
rozwiń zwiń