X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Futurystyczny początek roku z Joanną Skorupską

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 13:54
Joanna Skorupska to finalistka plebiscytu "Nieprzeciętni". Buduje, koduje i kombinuje, a laserowa harfa czy moduł umożliwiający mówienie kwiatom, kiedy potrzebują wody - to tylko niektóre z jej wynalazków.
Audio
  • Wizja przyszłości według Joanny Skorupskiej - wyzwania, zagrożenia (Pasjonauci/Czwórka)
Joanna Skorupska i Beata Kwiatkowska
Joanna Skorupska i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

dubbing mikrofon 1200.jpg
Zobacz więcej - sto wynalazków na stulecie niepodległości

- Zajmuję się innowacjami, edukacją. Tworzę, lutuję. Najbardziej nieprzeciętny był wynalazek, który pozwala kwiatom mówić - opowiadała podczas finału plebiscytu Czwórki. Dziś, jak mówi, projektuje przyszłość. - Wszyscy tworzymy wizje przyszłości. To poszerza naszą wyobraźnię o tym, w jakim kierunku może ona podążać. Przykładem są latające samochody, które poprzedzą z pewnością te bezzałogowe - tłumaczyła w rozmowie z Beatą Kwiatkowską. - Mam nadzieję, że w roku 2039 będą one już dostępne. To jednak ogromny krok naprzód, wymagający współpracy przedstawicieli wielu dziedzin, m.in. twórców sztucznej inteligencji, czy regulacji prawnych.

ZOBACZ TAKŻE Joanna Skorupska u Beaty Kwiatkowskiej. "Moim mistrzem jest Adam Słodowy" >>>

Czy potrzebujemy regulacji w nowych technologiach? Co możemy powiedzieć o naszej przyszłości, biorąc pod uwagę technologiczne wynalazki, które są na wczesnym etapie rozwoju? Jak konstruować sztuczną inteligencję, by służyła ludzkim potrzebom, a nie im zagrażała? I czym jest "ekologia w środowisku digitalowym"? O tym, a także o tym, dlaczego Joanna Skorupska - wybiegając w przyszłość - chce jednak pozostać tu i teraz, w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Joanna Skorupska

Data audycji: 5.01.2019

Godzina audycji: 11.19

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inżynieria fotoniczna - nauka przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:42
Fotonicy pracują m.in. nad tym, jak stworzyć realistycznie wyglądające hologramy, jak zastąpić w urządzeniach prąd światłem oraz jak zmieścić skomplikowane laboratoria na płytkach wielkości mikrometrów. Czy światło to surowiec przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
rozwiń zwiń