X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wyspiański. Nieznany". Świat wyobraźni artysty

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 12:57
600 pozycji z księgozbioru artysty, jego rękopisy i notatki, druki graficzne, pierwsze wydania dramatów to tylko część eksponatów, które możemy ogladać na wystawie "Wyspiański. Nieznany" w Muzeum Narodowym w Krakowie.  
Audio
  • "Wyspiański. Nieznany" - nowa ekspozycja w Krakowie (Stacja Kultura/Czwórka)
Ekspozycja Wyspiański. Nieznany. Muzeum Narodowe w Krakowie
Ekspozycja "Wyspiański. Nieznany". Muzeum Narodowe w Krakowie Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

W gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie odbył się wernisaż ekspozycji "Wyspiański. Nieznany", która jest uzupełnieniem wystawy poświęconej artyście. 

Zamarzyło nam się, by wejść w świat wyobraźni Wyspiańskiego - mówi Łukasz Gaweł, wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. - To zawsze jest bardzo ponętne wejść do głowy artysty i zobaczyć, co on czytał, w jaki sposób zdobywał swoją wielką wiedzę, co oglądał, w jaki sposób podchodził do swoich najważniejszych tropów kulturowych, toposów, mitów, których dotykał - dodaje. 

Ekspozycja zajmuje przestrzeń 250 metrów kwadratowych. Co na niej zobaczymy? Jak technicznie została skonstruowana? O tym w załączonym materiale. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 10.47

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomaganie jest sztuką. Rusza trzecia edycja projektu "Sztuka teraz"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:33
Na wystawie znajdzie się 100 prac znakomitych współczesnych artystów polskich, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, Katarzyny Karpowicz, Adama Bakalarza czy The Krasnals. Wernisaż odbędzie się 11 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. 
rozwiń zwiń