X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy lekcje zawodzą - skorzystaj z POJSa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 14:54
- Nasze lekcje informatyki nie były rozwijające - mówią zgodnie Maciej Zygmunt i Kuba Patałuch, uczniowie wrocławskiego liceum. - Sami postanowiliśmy pomóc młodym stawiać pierwsze kroki w programowaniu - dodaje. 
Audio
  • Maciej Zygmunt i Kuba Patałuch opowiadają o Polish Online Judge System (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu założyli platformę edukacyjną: Polish Online Judge System (POJS). 

- Platforma ma na celu umożliwienie programowania przez młodych ludzi i nie tylko, pomoc w rozwiązywaniu zadań algorytmicznych, ale może być wykorzystana też do nauki programowania - mówi Maciej Zygmunt. - Obecnie obsługujemy 4 języki programowania - dodaje. 

Już 2017 roku powstała pierwsza wersja systemu POJS, ale nie była udostępniona. - Właściwa wystartowała w styczniu 2019 roku - mówią młodzi programiści. - Dziś pracuje przy niej 5 osób. Z platformy można korzystać indywidualnie i całymi klasami - dodaje. 

Licealiści podkreślają, że informatyka łączy matematykę, fizykę, programowanie i logiczne myślenie, uważają, że dzięki temu POJS pomoże nawet tym, którzy swojej przyszłości z programowaniem nie łączą. 

Jaki jest długodystansowy cel powstania POJSa? Jak wygląda współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim? I jak platforma będzie rozwijana? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Nauka". 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Maciej Zygmunt, Kuba Patałuch (uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, współtwórcy platformy Polish Online Judge System)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 12.31

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki komputer do pracy, a jaki do grania?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:07
Podobno mniej więcej co dwa lata komputery stają się coraz szybsze i mocniejsze. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Rozpoczyna się rok szkolny i akademicki, a to właśnie wtedy zwykle decydujemy się na kupno nowego sprzętu. Jak wybrać ten odpowiedni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W drodze po Studenckiego Nobla 2019

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 15:05
Niezależne Zrzeszenie Studentów poszukuje najlepszych studentów w Polsce. Wystartowały zgłoszenia do Studenckiego Nobla 2019. 
rozwiń zwiń