X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja "Spring alive". Na skrzydłach wiosny

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:53
To europejska akcja, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do obserwowania ptasich zwiastunów wiosny oraz zapisywania obserwacji na specjalnej platformie internetowej.
Audio
  • O akcji "Spring alive" opowiada Monika Klimowicz (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Smit

sarenka sarna 1200.jpg
Jak pomagać rannym zwierzętom? Te ośrodki działają bez przerwy

Organizatorów interesują informacje o pojawieniu się pierwszych bocianów białych, jaskółek dymówek, jerzyków, kukułek oraz żołn. - Do grona ptaków, które obserwujemy w tym roku, dołącza jaskółka brzegówka. To ptak, którego nie spotkamy w miastach. By go zobaczyć najlepiej wyruszyć nad rzekę bądź jezioro. Tam w norkach, wygrzebanych na nabrzeżach gniazdują przedstawiciele tego gatunku - mówiła Monika Klimowicz.

W programie mówiliśmy także, jak rozpoznać te ptaki w terenie, i na co zwrócić uwagę, żeby nie pomylić ich z innymi, podobnymi gatunkami. Zdradzaliśmy też, jak rozpoznać m.in. żołny, czy jaskółki dymówki. Na czym jeszcze polega akcja "Spring alive"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

sokół wedrowny shutter 1200.jpg
Sokół wędrowny. Wielki powrót do miast i lasów

W Radiowej Poradni Zwierząt mówiliśmy o otyłości, nadciśnieniu i bankach krwi, a w cyklu Encyklopedia Zwierząt opowiadaliśmy o stereotypach dotyczących m.in. świń, gęsi i kóz. W programie mówiliśmy także o drastycznych skutkach wypalania traw. Dlaczego warto każdy taki incydent zgłaszać właściwym służbom, dzwoniąc m.in. pod numer 112 bądź 998? Posłuchaj nagrania całej godziny audycji "Dajesz radę", 25.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Monika Klimowicz (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziny Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 12:00
Dzisiejsza audycja, jest audycją wyjątkową, ponieważ już jutro 11 marca swoje 91 urodziny obchodzi Warszawski Ogród Zoologiczny. W związku z tym niepowtarzalnym wydarzeniem spotykamy się z Panią Agatą Borucką, która opowie nam o wszystkich atrakcjach, które będą na was czekały jeżeli zechcecie odwiedzić zoo tego właśnie dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujmy Dzień Lasów - nie śmiecąc

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 13:54
21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. To dobry termin by wybrać się na spacer i posadzić drzewo, bo początek wiosny to na to najlepszy czas. 
rozwiń zwiń