X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lwów nie oddamy". Czy historia może się "rozmywać"?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 16:20
- Rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zbiegła się w czasie ze 100-leciem polsko-ukraińskiej bitwy o Lwów, która zakończyła się porażką strony ukraińskiej. Uczyniłam to punktem wyjścia dla spektaklu "Lwów nie oddamy" - opowiada reżyserka Katarzyna Szyngiera. 
Audio
  • "Lwów nie oddamy" - młode pokolenie o relacji Polska-Ukraina (W to mi graj/Czwórka)
Od lewej:  Oksana Czerkaszyna i Katarzyna Szyngiera
Od lewej: Oksana Czerkaszyna i Katarzyna Szyngiera Foto: Czwórka/Michał Piwowarek

Czytaj także
Radomir Rospondek Maciej Musiałowski 1200.jpg
"Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Spektakl, który dodaje skrzydeł?

Spektakl powstał na podstawie materiału dokumentalnego. Wykorzystując wypowiedzi zebrane w wywiadach, ankietach i źródłach pisanych pokazuje, jak uprzedzenia i nienawiść karmią się pamięcią. Przygotowali go wspólnie twórcy z różnych dziedzin - aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, reżyserka, reporter, badacz pamięci, operator oraz artyści wizualni. - Jestem z Charkowa, żyję przy granicy rosyjskiej i rozumiem, co to znaczy poszukiwać tożsamości - opowiada aktorka Oksana Czerkaszyna. - Przyjechałam do Rzeszowa i tak, jak moja bohaterka trafiłam do nowej społeczności - dodaje.       

"Lwów nie oddamy" to próba pokazania relacji pomiędzy zwykłymi ludźmi - Polakami i Ukraińcami, którzy spotykają się w zakładach pracy, na uczelniach, w wynajmowanych mieszkaniach. Co sądzimy o sobie nawzajem? Czego o sobie nie wiemy? Czy nasze relacje są rzeczywiście tak napięte, jak kreują to media? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
dziecko rosemary 1200 pap.jpg
"Rosemary" w Teatrze Śląskim. Faruga kontra Polański

W pierwszej godzinie w studiu Czwórki pojawili się Julia Biesiada i Paweł Plewa. Goście opowiadali o spektaklu "Życie jest piękne. Prawdziwa historia słynnego tancerza" - najnowszym przedstawieniu ze scenariuszem i w reżyserii realizowane przez Michała Wanio - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Oksana Czerkaszyna (aktorka), Katarzyna Szyngiera (reżyserka)

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 13.25

kul/ac


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ignacy Liss: granie spektakli to nieustanna praca nad rolą

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:00
Student II roku Akademii Teatralnej pod reżyserskim okiem Andrzeja Seweryna na deskach Teatru Polonia w Warszawie buduje postać, która milczy. - Słowo w sztuce jest ostatecznością. Bez słów można wiele pokazać, można stworzyć wiarygodną postać - opowiada Ignacy Liss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Korczakowska: sztuka Witkacego jak scenariusz Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:00
- Ten spektakl jest jak Tarantino z wycieczkami filozoficznymi - opowiada Natalia Korczakowska, reżyserka spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia" w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń