X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taj Weekes: mam odwagę mówić o tym, o czym inni nie mówią

- Ludzie uważają mnie za rewolucjonistę, dlatego trochę się nim czuję - przyznaje Taj Weekes, muzyk. - Podkreślam to, o czym ludzie boją się mówić - dodaje.
Taj Weekes w Czwórce
Taj Weekes w CzwórceFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Taj Weekes: mam odwagę mówić o tym, o czym inni nie mówią
Opis

Taj Weekes dziś mieszka w Nowym Jorku, choć pochodzi z niewielkiej wyspy w Ameryce Środkowej. Saint Lucia to, jak przyznaje gość Czwórki, bardzo specyficzne miejsce, od 1979 roku cieszy się niepodległością, choć ma ona też swoją ciemną stronę. 

- W latach 70. na Saint Lucia istniały szkoła i gazeta rasta, jednak rządowe represje na rastamanach doprowadziły do ich zamknięcia - mówi gość Makena. - Dziś na Saint Lucia najczęściej gra się muzykę calypso - dodaje i zauważa silną pozycję muzyki reggae we francuskich rozgłośniach radiowych. 

Swoją wiedzę i postrzeganie świata Taj wyniósł z domu i szkół. Jednak, jak podkreśla, to kontakty z ludźmi dały mu najwięcej. Czemu wciąż kieruje się radami mamy? Czemu uważa, że religia jest kontrolą, a to duchowość jest najważniejsza? O czym śpiewa? Która z jego piosenek najbardziej przyciąga uwagę? Jak angażuje się w pomoc swoim rodakom, zwłaszcza tym najmłodszym? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", w której piosenki Taja wybrzmiały na żywo>>>


Taj Weekes i Maken Taj Weekes i Maken

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

ProwadziMirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Taj Weekes (muzyk, poeta, humanista)

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 22.01

pj/ac

Playlista
Tagi
Playlista