X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzinne zwyczaje bocianów białych. To życie pełne wrażeń

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 15:00
Bociany są monogamistami przez... jeden sezon. W ich życiu zdarzają się zdrady, rozgrywają się prawdziwe rodzinne dramaty i skandale. Walki, przeganianie intruzów, zmiany partnerów i partnerek. Jakie jeszcze tajemnice skrywają te ptaki? 
Audio
  • O sekretnym życiu bocianów opowiada Krzysztof Konieczny (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

ptak miasto jerzyk 1200.jpg
Szklane pułapki. jak giną ptaki w miastach?

Bociany budują swoje gniazda przez wiele lat. Z bliska ich domy to niezwykle skomplikowane konstrukcje. - Patyki, które wystają na zewnątrz to tylko ich część. W środku jest masa ubitej darni, perzu. W trakcie składania jaj w środku gniazda tworzy się dodatkowa niecka - tłumaczył Krzysztof Konieczny, ekspert w dziedzinie bocianiego życia. - Takie gniazda ważą po kilkaset kilogramów, bo są budowane przez lata.

ZOBACZ TAKŻE Sokół wędrowny - wielki powrót do miast >>>

Bocian biały to polski towar eksportowy. Chociaż od 2014 roku to nie nasz kraj wiedzie prym, jeśli chodzi o liczebność populacji tego ptaka, a Hiszpania, to nadal jest on uważany za reprezentanta Polski. Czy bocian zawsze wraca do tego samego gniazda? I dlaczego, nawet jeśli próbuje, nie zawsze mu się to udaje? Czy bociany rzeczywiście jedzą żaby? Jak długo żyją te ptaki? O tym także w nagraniu audycji "Dajesz radę", 22.04.2019 >>>. W programie tłumaczyliśmy też, jak pomagać ptakom, które znajdziemy na swojej drodze. Zdradziliśmy także, czym są bocianie "sejmiki".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Krzysztof Konieczny (Fundacja Przyrodnicza "pro Natura")

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W kluczu raźniej. Jakie są sekrety ptasich lotów?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 14:22
W miniony weekend obchodziliśmy Europejskie Dni Ptaków, a w "Stacji Nauka" zdradzamy kilka szczegółów dotyczących jesiennych ptasich migracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce lesistość wzrasta. Wciaż przybywa drzew

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:04
Lasy Państwowe każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. W Polsce od końca II wojny światowej lesistość zwiekszyła się o prawie 10 procent, a będzie jeszcze lepiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hałaśliwy styl bycia jeża

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:09
- Gdy przychodzi wiosna i cieplejesze dni z hibernacji budzą się jeże - mówi Andżelika Gackowska z Warszawskich Lasów Miejskich. - Potrzebują dużo pokarmu, więc przez całe noce tuptają, nawet po 2 kilometry - dodaje. 
rozwiń zwiń