Rolki Reggae Rajd. Jak pomagać, łącząc muzykę ze sportem?

Jazda na rolkach to ich ogromna pasja, sposób na życie i miłość. Dzięki tej dyscyplinie sportu i muzyce reggae postanowili pomagać innym. - Pomaganie jest łatwe i uzależnia, a radość w oczach rodzin, którym udało nam się pomóc, jest bezcenna - opowiadali w Czwórce. 
Agata i Wojtek Miszewscy, Bartek Dwornik wraz z Makenem w Czwórce
Agata i Wojtek Miszewscy, Bartek Dwornik wraz z Makenem w CzwórceFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Rolki Reggae Rajd
Opis

Dziś wraz z Bartkiem Dwornikiem rozkręcają (dosłownie) inicjatywę Rolki Reggae Rajd, dzięki której chcą pomagać. Za pierwszym razem przejechali ponad 450 kilometrów z Oleśnicy do Ostródy dla Mai, w ubiegłym roku - dla Stasia i Kuby. - To tak naprawdę tylko dystans do pokonania, wysiłek fizyczny. Dzieci, dla których jeździmy, mają dużo poważniejszego wroga do pokonani, chorobę - mówiła Agata Miszewska. 

- To wszystko przychodzi samo. Nie układamy planów i nie piszemy scenariuszy - opowiadali goście Makena. - Początkowo zastanawialiśmy się czy gatunek muzyczny w nazwie nie będzie nas ograniczał. Jednak chcemy burzyć stereotypy dotyczące reggae, więc taki tytuł akcji pozostał.

Jak wygląda w praktyce ich akcja i czy jest skuteczna? Jak przekuć sportową i muzyczną pasję w realne pomaganie? Jak zaczęła się przygoda gości Czwórki z rolkami i jak ich charytatywna przygoda? Jakie przygody spotykały ich dotychczas po drodze i gdzie będzie można ich spotkać w tym roku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Trzy tygodnie temu goście Czwórki ustanowili też rekord Polski, podczas którego jeździli na rolkach przez 24 godziny - o tym także w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

POSŁUCHAJ TAKŻE W drugiej godzinie audycji "Strefa Dread" łączenie Skype z niemieckim artystą Jahcoustix >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

ProwadziMirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Agata i Wojtek Miszewscy, Bartek Dwornik

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista