Muzyka, koncerty, warsztaty, czyli Wszystkie Mazurki Świata

Wszystkie Mazurki Świata to jedno z największych świąt muzyczno-kulturalnych nad Wisłą. Jubileuszowa, 10. odsłona festiwalu wystartowała 22 kwietnia prawdziwą muzyczną biesiadą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/krsmanovic
O Audycji
Tytuł Folk Off 2019/04/24 00:00
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis Festiwal to koncerty i potańcówki z udziałem najlepszych kapel wiejskich, wybitnych muzykantów i ich uczniów. To warsztaty, zajęcia dla dzieci, Targowisko Instrumentów i spotkania z twórcami z całej Polski. A na koniec Noc Tańca - 10 godzin świetnej muzyki, ponad 30 kapel i taneczne szaleństwo do rana. - Konwencja biesiady odbędzie się po raz pierwszy – opowiadał Piotr Piszczatowski. I jak podkreślał, muzyka tradycyjna jest "muzyką codzienności i współuczestnictwa". - Pięknie przeplata się z codziennością, dlatego w ciągu tego festiwalu tak ważne są warsztaty tańca, gry i śpiewu - mówił gośc Macieja Szajkowskiego.

Gośćmi zagranicznymi festiwalu 2019 będą Włosi. Co jeszcze będzie się działo podczas tegorocznej odsłony, a jakie plany na rozwój tej imprezy ma Piotr Piszczatowski? Kogo będziemy mogli usłyszeć na koncertach? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także dużo dobrej folkowej muzyki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Piotr Piszczatowski (organizator festiwalu Wszystkie Mazurki Świata)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 00:00

kd

Playlista
Tagi
Playlista