X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alborosie. "Twoja muzyka definiuje to, kim jesteś"

Mija okrągłe 25 lat, odkąd Alborosie funkcjonuje na światowych scenach. - Można mnie zniszczyć bardzo łatwo, bo jestem wrażliwy. Można mnie zabić, złamać. Ale jest jedna rzecz, której nie jesteś w stanie mi zabrać. To moja miłość do muzyki - mówił w rozmowie z Makenem. 
Alborosie
AlborosieFoto: mat. pras.
O Audycji
Tytuł Alborosie: jestem człowiekiem muzyki
Opis
Maken i Alborosie/fot. Sebastian Klebaniuk Maken i Alborosie/fot. Sebastian Klebaniuk

Swoją muzyczną przygodę Alborosie, czyli Alberto D’Ascola rozpoczął w 1993 roku z zespołem reggae o nazwie Reggae National Tickets z Bergamo we Włoszech. Kilka lat później przeprowadził się na Jamajkę, by tam kontynuować karierę. Jego pierwszy solowy album zatytułowany był "Soul Pirate", kolejny - "Escape from Babylon". Pracował też m.in. jako realizator dźwięku. - Wierzę, że ludzie połączeni są z określonymi brzmieniami. To kim jesteś przekłada się na rodzaj muzyki, której jesteś zwolennikiem. Kiedy zaczynałem reggae było więc podobne do mnie, moich wibracji i mojego flow w tamtym czasie - tłumaczył Alborosie w rozmowie z Makenem.

Maken spotkał się z Alborosiem po jego warszawskim koncercie. Co muzyka Alborosiego ma wspólnego z Metallicą i dlaczego on sam kiedyś grywał na gitarze w kształcie karabinu M-16? Czy według niego na Jamajce jest "mniej Szatana niż gdziekolwiek indziej", a Jamajczycy są "jamajkocentryczni"? I dlaczego, jako młody muzyk, Alborosie musiał trochę skłamać, by "przekonać do siebie ludzi"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

ProwadziMirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Alborosie (Alberto D'Ascola, wokalista, multiinstrumentalista, producent muzyczny)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista