X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ShataQS: płyta "Fenix" powstała, gdy odnalazłam siebie

- Kiedyś miałam potrzebę przynależności, akceptacji, caly czas próbowałam się zmienić i podporządkować systemowi. W końcu zaczęłam chcieć odnaleźć siebie - opowiadała Malgorzata Kuś. ShataQS mówiła w "Folk Offie" o albumie "Fenix", a także o swojej burzliwej i pełnej zwrotów akcji karierze. 
Małgorzata Kuś ShataQS
Małgorzata Kuś "ShataQS"Foto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji

Tytuł ShataQS: płyta "Fenix" powstała, gdy odnalazłam siebie
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

Trzy kontynenty: Azja, Ameryka Północna, Europa, wiele polskich i zagranicznych koncertów, m.in. naBrodwayu, współpraca m.in. z legendarnąjazzmanką Sheilą Jordan – to doświadczenia ostatnich lat w karierze Małgorzaty Kuś. - Miałam przełomy, zmiany, życie powiewało mną w różne strony. Za każdym razem myślałam, że już więcej zmian nie będzie, a tu kolejny kontynent, inne kultury, realia życia. Musiałam oduczać się różnych zachowań, sposobu rozumienia świata, i uczyć innych, nowych mentalności, ciągle próbowałam się odnaleźć i na bieżąco rozumieć to, co się wokół mnie dzieje - wspominała ShataQS. Wszystkie te doświadczenia doprowadziły ją znów do Polski i płyty "Fenix". - Nie potrafię dziś zaklasyfikować tej muzyki. To wszystko się dzieje naturalnie. Myśli i emocje tworzą wibracje, dźwięki. Potem powstają melodie, pojawia się przekaz, treści, które chcę z siebie wyrzucić - mówiła Małgorzata Kuś.

Małgorzata Kuś przyznała w Czwórce, że nie pisze tekstów do swoich utworów. W jaki sposób je więc tworzy? Jak powstawała jej płyta i kogo jeszcze, poza wokalistką, będziemy mogli na niej usłyszeć? Skąd wziął się przydomek ShataQS i co słowo "shata" ma wspólnego z Nowym Jorkiem? Co muzyka ma wspólnego z geometrią? O tym w nagraniu rozmowy Macieja Szajkowskiego.

W programie słuchaliśmy także nagrań z płyty Fenix, a także utworów takich wykonawców jak Ulf Dunkelbunt Lindermann, Acquaragia Drom, Zebda, Rokia Traore, czy Mitsoura. Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 15.05.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Małgorzata Kuś (ShataQS)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista
  • Fun Da Mental - The Last Gospel
  • SKIP & DIE - Jungle Riot
  • Mitsoura - Devat ku
  • Fundamental, - Pollution
  • Fun Da Mental, - Sunday School
  • Zebda, - Tomber La Chemise
  • Les Amazones d'Afrique, - Mansa soyari
  • Skip &; Die, - La Cumbia Dictadura
  • Fun Da Mental, - Fire water - Moody Boyz remix -