X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy - dzieje się w świecie folku

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 15:20
Grupa Pablopavo i Ludziki, Paprika Korps, czy Paddy and The Rats będą gwiazdami tegorocznej odsłony Festiwalu Muzyki Etnicznej Korzenie Europy. O tym wydarzeniu, ale także także o swoich zespołach, inspiracjach, kooperacjach i planach opowiadali Lena Romul vel Mała Zeberka i Jakub Sadowski aka Earl Jacob.
Audio
  • O Festiwalu Muzyki Muzyki Etnicznej Korzenie Europy, a także innych wydarzeniach i koncertach mówią Lena Romul i Jakub Sadowski (Folk Off/Czwórka)
  • Folk Off, 5.06.2019 - druga część audycji
Lena Romul, czyli mała Zeberka i Sakub Sadowski, czyli Earl Jacob
Lena Romul, czyli mała Zeberka i Sakub Sadowski, czyli Earl JacobFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka

- Zawsze najprzyjemniej gra się u siebie, więc koncert 8 czerwca będzie dla nas wyjątkowy - tłumaczył Jakub Sadowski. - Zwłaszcza, że mogą w nim uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek, czy stan portfela, bo impreza będzie otwarta. 

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy, archeologii oraz antropologii, ma być ukłonem w kierunku folkloru, będącego częścią naszej spuścizny narodowej i tożsamości współczesnych Polaków. Wśród wielu atrakcji odbędą się m.in. koncerty, a na scenie Korzeni Europy pojawią się András Upor, kompozytor, gitarzysta i pieśniarz, Wadada Etno, czyli formacja bębniarzy z Dominikiem Muszyńskim na czele, a także Wowakin Trio, czyli Paula Kinaszewska z ferajną i Nowy Teren, co oznacza 100 procent improwizacji.

V Festival Muzyki Etnicznej Korzenie Europy odbędzie się już w sobotę, 8 czerwca, w parku przy Domu Kultury Świt w Warszawie. Co jeszcze będzie się działo podczas tej wyjątkowej imprezy? I czy rok 2019 będzie należał do... Pablopavo? O tym w nagraniu rozmowy Macieja Szajkowskiego. W drugiej godzinie audycji tradycyjnie mnóstwo dobrej muzyki. 

W stołecznym klubie Hybrydy trwa także III Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Lena Romul vel Mała Zeberka i Jakub Sadowski aka Earl Jacob

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 00:00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fifidroki. Folk-punk zafascynowany mitologią śląską

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:30
Wcześniej blues, później hip hop, teraz folk-punk, choć jak przekonywał gospodarz audycji Maciej Szjkowski, nie ma gatunku muzycznego, który jasno opisuje muzykę Fifidroków, tak jak nie ma piosenki Fifidroków, która mieści się w danym gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Werchowyna z płytą "Pływut' roky". Ogień śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 11:30
Zmieniają się mody, przemijają style, powstają nowe zespoły, inne przechodzą do historii, ale oni od 28 lat trwają, koncertują i śpiewają jak nikt inny. - Śpiew jest nam niezbędny do życia. To siła, która trzyma nas razem - mówiła Ewa Wróbel-Kacprowicz, współzałożycielka grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: Polacy mają niezwykle bogate tradycje muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 00:00
To już trzecia odsłona wyjątkowej międzynarodowej imprezy. Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej startuje 4 czerwca.
rozwiń zwiń