X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w Polsce zabraknie wody?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 19:31
Ostatnie dni z afrykańskimi upałami pokazują, że brak wody w kranie to nie fikcja, a rzeczywistość. Jak radzić sobie z deficytami wody i czy może jej wkrótce zabrknąć?
Audio
  • Co zrobić, by nie zabrakło nam wody? (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Najwięcej wody marnujemy wyrzucając jedzenie. W Polsce marnuje się 9 mln ton jedzenia rocznie Sergiusz Kieruzel

- Nie posiadamy wiedzy na temat tego w jaki sposób rozsądnie korzystać z zasobów wodnych, ani jak dużo jej posiadamy - mówił Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia. 

Jak wyjaśniał, pustynnienie niektórych terenów Polski to efekt nie tylko zmian klimatu, ale i tego, w jaki sposób oddziałujemy na środowisko. - Chłonność ziemi w Polsce jest niewystarczająca. Pozbywamy się drzew, które są naturalnymi magazynami wody, powinniśmy przestać osuszać tereny zalewowe i pozwolić rozlewać się tam rzekom - radził.

Staramy się na bieżąco informować o szczupłości naszych zasobów. Posiadamy 1/3 ilości przypadającej średnio na mieszkańca Unii Europejskiej Sławomir Brzózek

- Największym konsumentem wody w Polsce jest przemysł. Woda potrzebna jest głównie do tego, by chłodzić pracujące maszyny. Jeśli zasobów z wód powierzchniowych nie starcza, sięgamy po wody podziemne, a tu należy uważać, bo mamy słabą strukturę zasilania wód podziemnych - dodawał dr Maciej Lenartowicz z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.

W jaki sposób nakłonić innych do zmiany sposobu korzystania z zasobów wodnych? Co zrobić, by nie zabrakło nam wody? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: (w rozmowie z Anną Depczyńską - Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie), Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia), dr Maciej Lenartowicz (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piotr Firan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiara i życie seksualne. Jak połączyć te dwa światy?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 15:05
- Życie seksualne zostało wymyślone przez Pana Boga, a ludzka miłość, tutaj na ziemi, ma objawić miłość Stwórcy - przekonuje duszpasterz małżeństw, ojciec Ksawery Knotz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zainteresować młodych ludzi polityką?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 08:00
- Młodzi ludzie nie czują się zaproszeni, by brać udział w życiu publicznym - mówiła Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia Mam Prawo Wiedzieć. - Odsunęliśmy ich od brania odpowiedzialności za kwestie związane z polityką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aquascaping – naturalny mikroświat w akwarium

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 10:58
Aquascaping, czyli wodne budownictwo, to czasochłonna, ale bardzo wdzięczna i kojąca pasja. Z korzeni, całych roślin, czy kamieni można stworzyć wyjątkowe podwodne krajobrazy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy małe miasta zatrzymają młodych?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:19
Jednym z bardzo widocznych trendów w ostatnich latach w naszym kraju jest depopulacja, czyli wyludnianie się małych miejscowości. 
rozwiń zwiń