X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bułgaria. O tożsamości może też mówić sałatka szopska

Magdalena Genow mam mamę Polkę i tatę Bułgara, dwie ojczyzny w sobie od lat. O Bułgarii opowiada w swojej książce - to opowieści z dzieciństwa i książek. 
Bułgaria
BułgariaFoto: shutterstock.com/rustamank
O Audycji
Tytuł Faktofonia 2019/07/07 16:00
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

- Kiedy zastanawiałam się czym jest dla mnie Bułgaria, uświadomiłam sobie, że jest to dla mnie moja babcia, rodzina - mówi Magdalena Genow, autorka książki "Bułgaria. Złoto i rakija". - Dość mocno widać to czytając książkę, wątek osobisty się przeplata nie mogłam od tego uciec - dodaje. 

Czwórkowemu gościowi niełatwo jest odpowiedzieć, czy bardziej czuje, że jej ojczyzną jest bardziej Polska czy Bułgaria. - Jako dziecko, gdy bawiłam się na bułgarskim podwórku starsze dziewczynki pytały mnie skąd jestem - opowiada. - Powiedziałam, że z Polski, na co one odparły, że nie ma takiego kraju i że na pewno jestem z Czechosłowacji (której już wtedy nie było) - dodaje. 

"Część" bułgarską w Magdalenie Genow kultywowała przede wszystkim babcia, choć i tata mówił w domu po bułgarsku, słuchał radia z ojczyzny. - Kwestia tożsamości nie jest zero jedynkowa. Można czuć się np. w kuchni Bułgarką, a Polką w życiu codziennym - wyjaśnia. 

Jakie różnice miedzy Polską, a Bułgarią Magdalena Genow dostrzega na co dzień? Czy sałatka szopska może być wyznacznikiem tożsamości? I czy tej można szukać na talerzu? Co łączy Polaków z Bułgarami? Dlaczego rakii nie pije się na raz? I kto wykupuje bułgarską ziemię?

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Magdalena Genow

Data emisji: 7.07.2019

Godzina emisji: 16.07

pj/kul

Playlista
Tagi

Playlista
  • Divino Nino - Maria
  • Divino Nino - Foam
  • Syndrom Paryski - Nie Dawaj Mi Rad
  • Mega Bog - For the Old World
  • Hatchie, - Obsessed
  • Teen - Runner
  • Enchanted Hunters, - Plan Działania