X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wisła skarbów". Sentymentalna podróż w czasie

- Pomysł na Skarby nie narodził się od końca w mojej głowie - mówił twórca projektu Tomasz Stempniewicz. - Z ramienia organizatorów festiwalu "Niewinni czarodzieje" wyszedł impuls, by klasykę polskiej muzyki rozrywkowej połączyć ze współczesną elektroniką. 
Fragment okładki płyty Wisła skarbów
Fragment okładki płyty "Wisła skarbów"Foto: mat. pras.
O Audycji
Tytuł "Wisła skarbów". Downtempo i reto sample
Prowadzący Norbert Borzym 
Opis

- To było spore wyzwanie, bo nie znałem tradycji polskiej muzyki rozrywkowej. Zanim osiągnąłem efekt końcowy musiałem rzucić się w wir poszukiwań. Zrobiłem ogromny research. Na stworzenie projektu miałem tylko trzy miesiące, ale się udało - opowiadał.

Odbiór przerósł oczekiwania twórcy. Postanowił, że muzyka skomponowana na potrzeby koncertu znajdzie się także na płycie. Efektów tej pracy oraz kilku nowych utworów możemy posłuchać na albumie "Wisła skarbów". - Sięgałem po klasyki polskiej muzyki, które potem samplowałem, aie chciałem, żeby ten projekt zamykał się tylko na niej. Siegnąłem do kina i kolekcji muzyki filmowej, ale nie tylko - dodawał. 

Co oprócz muzyki znalazło się na płycie? Do twórczości których artystów nawiązuje Tomasz Stempniewicz i co w tym zestawieniu robi jeden z utworów Davida Bowiego? Więcej na temat projektu w nagraniu. 

Muzykę z "Wisły skarbów" będziemy mogli usłyszeć już 20 lipca w klubie "Wata cukrowa" w warszawskim Lunaparku nad Wisłą w ramach imprezy The Very Polish Live Out.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 13.05

ac/kd

Goście Tomasz Stempniewicz (Skarby i Tom Encore)
Playlista
Tagi
Playlista