X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Seroka. Młoda artystka w świecie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:09
Mimo młodego wieku Maria Seroka, studentka trzeciego roku szkoły muzycznej, ma na swoim koncie wiele zawodowych umiejętności. Gra na skrzypcach, fortepianie, organach, a do tego dyryguje. 
Audio
  • Maria Seroka opowiada o swoim świecie muzyki (Czwórka/Artystyczny wybieg)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Refat

- Naukę muzyczną zaczęłam dosyć wcześnie, ale nie szybciej niż inni, tylko rok przed podstawówką muzyczną - mówi artystka. - W domu zawsze była muzyka, było pianino, które dostałam w prezencie na pierwsze lub drugie urodziny. Rodzice byli związani z muzyką, mama śpiewała w Gawędzie, tata był organistą - wspomina. 

Gość Czwórki zdradza, że rodzinna tradycja gry na organach nie wpłynęła na jej wybory. Zaczęła od skrzypiec. Nie czułam się w obowiązku grać na organach - mówi. - Gdy chciałam zmienić instrument, ze skrzypiec i pomyślana o organach to argument rodzinny wydawał mi się na miejscu - dodaje. 

Na Czwórkowej antenie Maria Seroka wspomina czas, gdy jako mała dziewczynka wchodziła do wnętrza budujących się organów. Zdradza jak, jako osobie drobnej, udaje jej się gra na organach. Opowiada też o swoich studiach na kierunku muzyka kościelna. Co się kryje pod tym hasłem? Jak gość Czwórki radzi sobie z dyrygenturą? O tym w nagraniu rozmowy. 

W programie także pojawiła się Monika Kulczyk, która opowiedziała o swoich pierwszych krokach w zawodzie aktorki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji "Artystyczny wybieg", 28.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Data emisji: 28.07.2019  

Godzina emisji: 15.06

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Ostrowska-Kunert: jako artystka żyję w zgodzie ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 19:00
Ewa Ostrowska-Kunert to aktorka, absolwentka londyńskiego Actor's Temple, specjalizującego się w technice Sanforda Meisnera. Współzałożycielka Fundacji i studia Drama Point. Produkuje spektakle, uczy gościnnie w Szkole Impro oraz AktoRstudio. Pracuje także w korporacji, ale jak podkreśla, to także praca artystyczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Damian Trynkiewicz: poezja pozwala mi definiować siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:23
Damian Trynkiewicz swoją dusze poety odkrył półtora roku temu. Dziś wygrywa poetyckie konkursy. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach i planach.
rozwiń zwiń