X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psychologia pozytywna. Zamiast doskonalić wady, skupmy się na zaletach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:06
Polskie nastolatki zajmują pierwszą pozycję pośród 42 krajów pod względem negatywnej samooceny, a zaledwie 4 na 100 kobiet uważa się za atrakcyjne. 84 proc. Polek poddałoby się zabiegowi chirurgii estetycznej, gdyby miało na to środki. Skąd bierze się taka krytyczna ocena?
Audio
  • Chcesz podnieść samoocenę? Skup się na swoich zaletach (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Khusen Rustamov/Pixabay

Nawet jeśli dostrzegamy to, co w nas dobre, to nie chcemy o tym mówić, bo może to zostać uznane za brak skromności. To błędny kierunek dr Mariusz Jaworski

Czynników, które wpływają na niską samoocenę jest bardzo dużo. Jedną z głównych przyczyn jakie wymieniał dr n. o zdrowiu Mariusz Jaworski jest zbyt częste skupianie się na swoich wadach. Do tego, jak mówił, dochodzi przekaz medialny i narzucane przez niego kanony piękna oraz selektywność naszej uwagi. 

W naszym mózgu zachodzą procesy, który umożliwiają nam skupianie się na szczególe (np. nosie) i nie myślenie o sobie, jako całości. Poniekąd wynika to z naszego wychowania. - Skupiamy się na wadach, bo jesteśmy motywowani do ciągłego doskonalenia w dziedzinach, w których jesteśmy słabsi. Współczesna psychologia odwraca ten trend mówiąc: zamiast skupiać się na wadach, doceń to, w czym jesteś naprawdę dobry, szkoda czasu na myślenie o tym, czego nie jesteśmy w stanie zmienić - dodawał lekarz. 

Kiedy zaczynamy myśleć o tym, czego w sobie nie lubimy, nasz mózg uruchamia wspomnienia zgodne z tymi emocjami, a te nie są pozytywne dr Mariusz Jaworski

Dlaczego myślenie o sobie przez pryzmat dobrych cech jest dla nas takie trudne? Co o budowaniu własnej wartości mówi psychologia pozytywna? Więcej o tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Mariusz Jaworski (dr n. o zdrowiu ze Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula)

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 20.07

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niech myśli myślą się same". Jak medytować skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:29
Niektórzy uważają ją za dziwną praktykę duchową, inni za praktyczne narzędzie, jeszcze inni za chwilowa modę. Jak twierdzi Medytacja może być jednak także skutecznym i konkretnym narzędziem, które pomaga osiągnąć określone cele.
rozwiń zwiń