X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemysław Jankowiak, czyli 1988 o życiu przed i po Synach

- Nie lubię słowa kariera, a jeśli myślę o sukcesie, to raczej szukając innych sposobów na zarobek. Nie chcę tylko i wyłącznie żyć z muzyki, bo wtedy musiałbym iść na kompromisy - mówi Przemysław Jankowiak, który jako 1988 z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny. - Owszem, chciałbym kiedyś zagrać na stadionie, ale myślę, że nigdy aż tylu ludzi nie skuma tego, co robimy - dodaje.  
Ula Kaczyńska i 1988
Ula Kaczyńska i 1988Foto: Czwórka/archiwum prywatne
O Audycji
Tytuł 1988: dla mnie sukces to to, co robię w tej chwili 
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Od wydania debiutanckiej płyty "Orient" Syny uważane są za jedno z najważniejszych zjawisk we współczesnej muzyce elektronicznej. Duet ma na swoim koncie dwa albumy, zaś jego twórcy solowe krążki. - Materiał na "Grudę" nagrywałem tuż po przeprowadzce ze Szczecina do Gdyni. Te utwory kojarzą mi się z moim podwórkiem z dzieciństwa i z klatką schodową. To opowieść o moim rodzinnym mieście widzianym z perspektywy miejsca, w którym zawsze chciałem zamieszkać - tłumaczy Przemysław Jankowiak.

W tym roku Piernikowski i 1988 też planują wydać swoje płyty. - Coś tam już słyszałem od Roberta, ale niewiele mogę powiedzieć. Oprócz tego, że będzie kosa - śmieje się gość Czwórki. - Kiedy ukaże się mój krążek, tego jeszcze dokładnie nie wiem. Mam dużo wyprodukowanego materiału i długą listę gości, w tym także świetnie śpiewające dziewczyny - mówi.

1988 tłumaczy także, dlaczego w czasach płynności gatunkowej, on mocno trzyma się ram hip-hopu, opowiada o współpracy z Próżnią [WYWIAD >>>] i o nowej płycie Enchanted Hunters [WYWIAD >>>]

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Gość: Przemysław Jankowiak (1988, Syny)

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Playlista
Tagi
Playlista