X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Przeździecki. Matematyka w muzyce

- Przeciętny odbiorca muzyki nie łączy jej z matematyką. Przynajmniej, gdy jej słucha, nie analizuje - mówi Jerzy Przeździecki. Ile wspólnego mają ze sobą te dwie dziedziny?
Jurek Przeździecki
Jurek PrzeździeckiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł Jerzy Przeździecki. Matematyka w muzyce
Opis

- Matematyka jest zimną matką nauk ścisłych, która od wieków prowadzi ludzkie umysły. Muzyka wydaje się być jej przeciwieństwem, emanacją twórczej ekspresji, swobody i braku chłodu - wyjaśnia prowadzący "Wieczór Rezydentów". - Muzyka jest po prostu sztuką spontaniczną, wolną od sztywnych norm. Porusza nasze emocje, bez względu na wiek czy wykształcenie. Jest substancją, która płynie prosto z serca wyzwolonego artysty do serca obrońcy - dodaje. 

Gdy jednak spojrzymy na język muzyki, zależności, na których się opiera to bariera dzieląca muzykę i matematykę kruszy się. A co ma z tym wspólnego Jan Sebastian Bach? Czym są zasady kontrapunktu? O tym m.in. w nagraniu "Wieczora Rezydentów". 

***

Audycja: "Wieczór Rezydentów"

Prowadzi: Jerzy Przeździecki

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 19.05

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista