X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak pozbyć się elektromieści w sposób bezpieczny dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 19:23
50 milionów ton elektroodpadów – tyle wyprodukowaliśmy ich w roku 2018. Można to przełożyć na 4,5 tysięcy wież Eiffla. 
Audio
  • Jak bezpiecznie pozbywać się elektrośmieci? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: LEEROY Agency/Pixabay

Europa i Ameryka Północna odpowiadają za połowę globalnej produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tylko w 2018 roku świat wygenerował 58 mln ton elektrośmieci. Recyklingowi poddaliśmy jedynie 20 proc. tego zasobu.

Wojciech Konecki, dyrektor związku pracodawców AGD, z APPLiA Polska zwracał uwagę, że do zrównoważonego poziomu recyklingu odpadów jeszcze nam daleko, to osiągamy w tej materii coraz bardziej imponujące wyniki. - Świadomość społeczna nie jest jeszcze na odpowiednio wysokim poziomie – komentował. - W Polsce recyklingowi poddaje się już 60 proc. elektroodpadów. Też efekt udało nam się uzyskać po latach żmudnej pracy i inwestycjach w edukację – zauważał ekspert.

- Odpad to surowiec i w taki sposób powinniśmy go traktować – mówiła Maria Andrzejewska, dyrektor UNEP/GRID. - To podstawa gospodarki w obiegu zamkniętym. Dyskusja dotyczy tego, w jaki sposób wydobyć to, co jest w tych odpadach najcenniejsze i w jak pozbyć się tego, czego nie jesteśmy w stanie wykorzystać.

Jak pozbywać się elektromieści w sposób bezpieczny dla środowiska? Czy Polacy mają wiedzę na temat tego, w jaki sposób pozbywać się niechcianego sprzętu elektronicznego? Czym jest dyrektywa Eco Design i jakie przyniesie zmiany? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Maria Andrzejewska (dyrektor UNEP/GRID Warszawa), Wojciech Konecki (dyrektor związku pracodawców AGD, APPLiA Polska)

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Temat rzeka. Skąd bierze się woda, którą pijemy?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:01
Na świecie woda słodka stanowi zaledwie 2,5 proc. zasobów wodnych Ziemi, z czego tylko 1 proc. nadaje się do picia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć własny ogród w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:00
Duże ogrody kojarzą nam się przede wszystkim z obszarami pozamiejskimi. Okazuje się jednak, że w sercu metropolii można mieć nie tylko własny ogród, ale w nim niebanalną roślinność. - Skrzydłokwiat, paprotki, bluszcze, aglaonema, to rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze wokł nas - mówią Dagmara Malaca, Marzanna Włudyka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaadoptuj rzekę. Podpowiadamy, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 20:00
W całej Europie, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, ludzie wchodzą do rzek i jezior, aby zamanifestować zaangażowanie w ich ochronę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pszczoły wyginą - zostało im tylko 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:35
Naukowcy z całego świata alarmują z powodu powszechnego wymierania pszczół. Czy można zatrzymać proces wymierania pszczół?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling i Upcykling. Gadżety z odzysku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 22:00
Wokół nas jest mnóstwo rzeczy, którym można dać drugie życie. Nie muszą wcale lądować w koszu, zastępowane wciąż nowymi przedmiotami.
rozwiń zwiń