X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiery filmowe: "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Portret kobiety w ogniu"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 17:30
- "Portret kobiety w ogniu" to film o trudnej miłości, którego siłą być może nie jest sama historia, tylko zmysłowość zamknięta w obrazie - ocenia Łukasz Muszyński.
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Portret kobiety w ogniu, reż. Cline Sciamma
Kadr z filmu "Portret kobiety w ogniu", reż. Céline SciammaFoto: mat. promocyjne/Gutek Film

Akcja filmu toczy się w Bretanii w 1770 roku, a jego bohaterkami są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. - To film o sztuce i o naturze miłości. To także próba odpowiedzenia na pytanie, czy zakochujemy się w osobie, czy może w naszym wyobrażeniu o niej - opowiada krytyk.

Zobacz zwiastun

Na ekranach kin także nowy film w reżyserii Macieja Pieprzycy o największym liryku fortepianu. - Podobno jako pierwszy o Mietku Koszu dowiedział się aktor Piotr Adamczyk, kiedy prowadził imprezę dla osób niewidzących. Tam ktoś wręczył mu książkę o tym pianiście. Adamczyk zafascynował się postacią Kosza i poprosił o pomoc do reżysera Macieja Pieprzycy - opowiada gość Czwórki. - Podobno powstało dwadzieścia wersji scenariusza, ale wszystkie wysiłki zdecydowanie opłaciły się twórcom tego obrazu - dodaje.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także drugą część "Czarownicy", w której na przeciw siebie stanęły Angelina Jolie, Michelle Pfeiffer i Elle Fanning.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pewnego razu... w Hollywood". Tarantino robi porządki w Fabryce Snów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:05
- Z enfant terrible Hollywood Tarantino stał się szacownym klasykiem. Ale cały czas wzbudza kontrowersje i tak też jest przy okazji najnowszego filmu "Pewnego razu... w Hollywood" - opowiada krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żuławski. Szaman" - biografia pełna zasadzek

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:05
- Pisząc biografię Andrzeja Żuławskiego, "wchodząc w tę postać" była to dla mnie pasjonująca przygoda - mówi Aleksandra Szarłat, autorka biografii reżysera. - Przeczytałam wszystkie jego książki i obejrzałam powtórnie wszystkie jego filmy - dodaje. 
rozwiń zwiń