X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dysiewicz: melodia musi nieść słowo, a słowo melodię

Kamil Dysiewicz to artysta-performer z Wrocławia. Dziś możemy się cieszyć jego Epką, która jest swego rodzaju zbiorem całego życia artysty, do trzydziestki. 
Kamil Dysiewicz w Czwórce
Kamil Dysiewicz w CzwórceFoto: Damian Sikorski/Czwórka
O Audycji
Tytuł Dysiewicz: Melodia musi nieść słowo, a słowo melodię 
Opis

Teksty Dysiewicza są bardzo ciężkie, ale muzycznie to się wszystko wyrównuje - jak ocenia Damian Sikorski. - I muzyka i teksty są dla mnie bardzo ważne - mówi artysta. Melodia musi nieść słowo, a słowo melodię. Jeśli zaś chodzi o moje podejście do tworzenia, to jest tu mały dysonans - o wiele łatwiej jest mi komponować utwór melodyjni niż napisać tekst - dodaje. 

Epka Dysiewicza została wydana niezależnie, z dużą pomocą przyjaciół. Ale solowy projekt nie jest jedynym na muzycznej drodze Kamila Dysiewicza. Wcześniej, wraz z Agą Podo tworzyli duet Stary Malenka, muzykę inspirowaną piosenką aktorską, muzyką filmową i szeroko pojętą alternatywą. 

Od trzech lat artysta związany jest też z wrocławskim Cloud Theater, w którym gra w spektaklach "Krótki zarys wszystkiego" i "Tech is a Being/Technologia jest istotą". Uczy też angielskiego. O tym opowiedział więcej w rozmowie z Damianem Sikorskim. 

W załączonym nagraniu audycji Dysiewicz dwa swoje utwory w wersji akustycznej zagrał w studiu Czwórki. 


Zapraszamy do wysłuchania drugiej godziny audycji "Będzie głośno". W naszym studiu pojawił się producent muzyczny Szymon Swoboda >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kamil Dysiewicz

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 18.06

pj

Playlista
Tagi
Playlista