X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie emigrant czuje się jak u siebie?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:03
Wielu emigrantów żyje w rozdwojeniu - korzeniami tkwią w kraju przodków, ale swój dom i rodzinę budują tam, dokąd przyjechali.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Romrodphoto

Ich pierwszy język jest na drugim planie, bo na co dzień posługują się językiem kraju, w którym się osiedlili. Nierzadko przeżywają dysonans - kulturowy, obyczajowy, społeczny. Jak poszerza to ich horyzonty? Co daje im dystans, z którego obserwują Polskę? Czy czują potrzebę podtrzymywania więzi z krajem pochodzenia? O swoich doświadczeniach z życia poza Polską opowiedzą w Czwórce Magdalena Bartczak, która na stałe mieszka w Chile i Monika Rejtner, która przez 12 lat mieszkała w Irlandii.

ZOBACZ TAKŻE "Jest nas 60 milionów". Rusza kampania dotycząca Polonii >>>

W drugiej godzinie audycji pojawi się Adam Kwaśny z Towarzystwa Przyjaciół Kuby. To prawdziwy pasjonat karaibskiej Wyspy. Zabierze nas na wędrówkę poza szlakiem, przez kubańskie drogi i bezdroża. Uchyli rąbka tajemnic afrykańskich czarowników, zaprowadzi do miejsc, w których do dziś praktykuje się animistyczne rytuały. Opowie o praktycznie nieznanej historii Wyspy, a także o codziennym życiu swoich kubańskich przyjaciół, których regularnie odwiedza od 15 lat.

***

Na audycję z cyklu "Czat Czwórki" we wtorek (22.10) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski chłop na latynoamerykańskiej ziemi. Opowieść o XIX-wiecznej migracji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 14:59
Współcześnie emigracja zarobkowa kojarzy się z Wyspami Brytyjskimi, Norwegią, czy Irlandią, ale jeszcze w latach '80 XX "Ziemią Obiecaną" były Stany Zjednoczone i zachodnie Niemcy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń